Social media  / News

Foursquare pozwala sprawdzić historię meldunków i to w bardzo ciekawej formie

Twórcy Foursquare całkiem niedawno dodali do swojego serwisu bardzo ciekawą funkcję. Każdy użytkownik może cofnąć się w czasie i sprawdzić miejsca, w których się meldował. Jednak najciekawsze w tym wszystkim jest to, że wynik zostanie zaprezentowany przy pomocy bardzo ładnej infografiki.

- Z liczbą ponad 4 miliardów zameldowań na Foursquare, kochamy tworzyć nowy sposoby na wizualizowanie wszystkich miejsc, do których udają się ludzie oraz połączeń, które tworzą między sobą. Teraz możesz jeszcze raz przeżyć każdy z Twoich "check-inów" i na dodatek otrzymasz piękną inforgrafikę, którą będziesz mógł się podzielić  - tak o swoim nowym pomyśle pisze Foursquare.

4square-2

Mechanizm pozwala na stworzenie infografiki ze wszystkimi miejscami, w których użytkownik kiedykolwiek się zameldował. Nie tylko otrzymujemy ilość wszystkich „chceck-inów”, ale też zestawienie najczęściej odwiedzanych miejsc, zarówno pod kątem konkretnych lokali, jak i typu miejsc (np. kawiarnie lub muzea). Możemy nawet sprawdzić, jakie miasta odwiedzaliśmy lub jakie pokonaliśmy dystanse, włącznie z uwzględnieniem największego z nich.

timemachine

Danych jest naprawdę mnóstwo i myślę, że mogą powiedzieć sporo na temat danej osoby. Jeśli chcielibyście sami stworzyć sobie taką interaktywną infografikę, to wystarczy udać się na stronę www.foursquare.com/timemachine. Oczywiście możecie ją zapisać na dysku lub udostępnić na jednym z portali społecznościowych. Miłej zabawy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst