REKLAMA

Jesteś administratorem fanpejdża na Facebooku? Na tę funkcję czekałeś!

Prowadzenie fanpejdża na Facebooku to ciężki kawałek chleba. Jednak mam dobrą wiadomość, dzięki której życie wszystkich administratorów stanie się łatwiejsze i mniej nerwowe.

24.06.2013 17.27
facebook błąd
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli opiekujecie się jakimiś fanpejdżami na Facebooku i Waszym zadaniem jest publikowanie tam linków do treści na zewnętrznych witrynach to zapewne nie raz i nie dwa spotkaliście się z tym, że serwis Marka Zuckerberga odmówił posłuszeństwa.

Publikując na profilu Spider’s Web informacje o nowych wpisach często jestem świadkiem przeróżnych zjawisk paranormalnych. Dodawane przeze mnie wpisy znikają lub też nie dodają się wcale, aby po czasie pojawić się zdublowane.

Czasami wyświetlenie timeline’u na profilu również graniczy z cudem. O dziwo owy błąd często dotyka tylko i wyłącznie administratorów oraz moderatorów strony. Zwykli goście wchodzą nań i widzą często błędy popełnione przez zmagających się z działaniem witryny prowadzących.

Kolejnym problemem z jakiego słynie już Facebook jest tzw. zasysanie miniaturek do linkowanych wpisów. Często linkując do zewnętrznej strony Facebook staje okoniem i nie chce zaciągnąć grafiki z danego wpisu. Innym razem zaciąga, ale złą, np. z niewłaściwego wpisu lub też np. reklamę czy inny baner. Problem ten zdarza się teraz okazjonalnie, kiedyś był jednak znacznie bardziej powszechny. Teraz to już przeszłość.

grafika na facebooku

Facebook udostępnił opcję zmiany miniaturki. Pod podglądem grafiki wyświetla się teraz link do funkcji pozwalającej na wgranie innej miniatury. Dzięki temu grafika wyświetlana obok linku będzie już zawsze odpowiednia i związana tematycznie z wpisem, tak jak tego życzy sobie osoba prowadząca fanpejdż.

REKLAMA

Jest to niezwykle drobne usprawnienie, ale bez wątpienia zostanie docenione przez wszystkie osoby, które prowadzą profile na Facebooku.

Dzięki Marek, jesteś jednak równy gość!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA