REKLAMA

Darmowe audiobooki dla wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej, czyli o Miejskich Podróżach Książkowych

Wakacje już są, a lato w mieście wcale nie oznacza, że musi być nudno. Podróżując po mieście możemy dla przykładu posłuchać audiobooka. Zwłaszcza gdy jest on darmowy.

28.06.2013 16.51
Darmowe audiobooki dla wszystkich pasażerów komunikacji miejskiej, czyli o Miejskich Podróżach Książkowych
REKLAMA

Na promocje audio lektur zdecydowało się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu. W dniu 29 czerwca rusza akcja Miejskie Podróże Książkowe. W stolicy wielkopolski na przystankach i w pojazdach komunikacji miejskiej pojawia się plakaty z QR kodem. Po ich zeskanowaniu pasażerowie będą mogli za darmo pobrać audiobooki.

REKLAMA

To część szerzej zakrojonej akcji społecznej, którem celem jest zachęcenie poznaniaków do lektury. Podróż komunikacją miejską wydaje się ku temu dobrym miejscem. Według organizatorów statystyczny poznaniak w ciągu roku mógłby przesłuchać nawet 10 książek, zakładając, że średnia podróż trwa około 20 minut. W ramach Miejskich Podróży Książkowych w Poznaniu przygotowano wiele atrakcji, między innymi strefę relaksu w parku przy Operze, czy Miejskie Regały Książkowe.

darmowe audiobooki 2

Dla nas najciekawsze są oczywiście audiobooki, które oferowane są w ramach współpracy z Audeo. Książki są dostępne zarówno po przez aplikacje mobilną na iOS oraz system Android jak i tradycyjnie przez przeglądarkę. Aby skorzystać z darmowej lektury można zeskanować QR kod lub po prostu odwiedzić dedykowaną stronę audeo.pl/mpk. W ofercie znalazły się takie pozycje jak Sherlock Holmes Pies Baskerville'ów, Zemsta Aleksandra Fredry, poradnikowy Umysł Lidera i nowela Czarny kot.

Nie są to może wielkie hity współczesnej literatury, jednak są to propozycje które z pewnością trafią do szerokiego grona odbiorcy. Co więcej do pobrania książek nie jest wymagana, żadna dodatkowa weryfikacja, wystarczy zarejestrować się w Audeo by stać się posiadaczem tych audibooków.

REKLAMA

Mnie osobiście cieszy fakt, że organizacje publiczne zauważają nowoczesne formy czytelnictwa. W końcu książka to książka, nie ważne czy przeczytana na papierze, na czytniku, na tablecie czy też odsłuchana na słuchawkach podłączonych do smartfona. Każdy sposób jest dobry, by poobcować trochę z lekturą, a w zatłoczonym autobusie czy tramwaju raczej ciężko jest przeczytać tradycyjną książkę.

Poznańskiemu MPK gratulujemy nowoczesnej akcji, dla porównania w mojej Łodzi MPK na czas letnich remontów praktycznie zniknie z centrum miasta.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA