1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Konkurs! Wygraj router D-Link DIR-845L

Lokowanie produktu

Dzisiaj bez ogródek: Jest konkurs! Do wygrania jest router D-Link DIR-845L. By go zdobyć, trzeba odpowiedzieć na jedno bardzo proste pytanie. Jednak nim dowiecie się na jakie, przeczytajcie, o co będziecie tu walczyć.

14.06.2013
21:29
Konkurs! Wygraj router D-Link DIR-845L

D-Link DIR-845L to router, który już na pierwszy rzut oka wyróżnia się z tłumu. Jest tak, gdyż jego obudowa cechuje się ładnym, zaokrąglonym kształtem i nie przypomina typowego, nudnego routera. Sądzę, że nawet osoba zaznajomiona ze sprzętem mogłaby go wziąć za modny odtwarzacz multimedialny. Jednak ważniejsza od wyglądu jest funkcjonalność urządzenia.

D-Link DIR-845L obsługuje najpopularniejszą sieć w standardzie 802.11n, do której jest przystosowana znaczna większość urządzeń. Co prawda zabrakło tu jeszcze nowszej i szybszej sieci 802.11ac, ale wykorzystanie jej możliwości byłoby trudne ze względu na to, że do tego konieczne jest posiadanie też innych urządzeń korzystających ze standardu ac. Tych na rynku jest jednak jak na lekarstwo.

Jeśli chodzi o gniazda znajdujące się na routerze, to też niczego tu nie brakuje. Znalazł się tu jeden port WAN, który służy do dostarczania sieci do routera, cztery porty Ethernet oraz 1 port USB 2.0. Do tego ostatniego można podpiąć dysk twardy lub pamięć flash, dzięki czemu urządzenia z systemami iOS oraz Android po zainstalowaniu aplikacji SharePort Mobile zobaczą go jako dysk sieciowy. Komputery z systemem Windows będą również widzieć dysk sieciowy, ale nie będzie do tego potrzebował żadnej aplikacji. Zapewne tak samo będzie wyglądać w przypadku Ubuntu i MacOS X, ale za to nie ręczę, bo ich nie używam.

DIR_845L_Image_Side_Left

Jednak najciekawszą zastosowaną techniką jest tu SmartBeam. Umożliwia ona  utworzenie bezprzewodowej sieci domowej, która zapewnia wielu urządzeniom jednocześnie przepustowość niezbędną do strumieniowania wideo HD, pobierania dużych plików multimedialnych oraz korzystania z gier internetowych. Technologia SmartBeam wykorzystuje 6 anten wielokierunkowych, aby wyszukać i śledzić wszystkie urządzenia. Następnie skupia pasmo tak, aby było skierowane do tych konkretnych sprzętów. Gwarantuje to bezproblemowe połączenia w dowolnym miejscu domu lub mieszkania, nawet w tzw. martwych punktach, w których dotychczas było niemożliwe korzystanie z sieci bezprzewodowej.

Skoro już wiecie, o co walczycie, czas na pytanie. Po prostu w maksymalnie pięciu zdaniach opisz, czemu to właśnie Ty powinieneś otrzymać router i czemu właśnie ten model. Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach do niedzieli do godziny 18:00. Przeczytam wszystkie zgłoszenia i jedno, najlepsze nagrodzę routerem D-Link DIR-845L. Z kolei autorzy innych ciekawych odpowiedzi otrzymają torby na ramię, w których idealnie zmieściłby się sześciopak coli, gdyby ten był sprzedawany w półlitrowych puszkach.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze