Biznes  / News

AppLift – startup, który dostał 13 milionów dolarów

AppLift to platforma marketingowa stworzona z myślą o twórcach gier mobilnych. Startup jeszcze nawet nie obchodził swoich pierwszych urodzin, a już może się pochwalić współpracą z wielkimi firmami, dochodami, a nawet inwestorem, który dał im aż 13 milionów dolarów.

Od lewej: Jan Beckers, CEO HitFox Group oraz KayaTaner, CEO AppLift

AppLift pomaga deweloperom gier komputerowych w rozreklamowaniu ich produktów i zwiększeniu ilości pobrań oraz pobrań danego tytułu. Startup współpracuje zarówno z twórcami gier na Androida, jak i iOS. W swoim portfolio może się pochwalić działaniami z ponad 80 firmami, w tym z Zyngą, Wooga, Kabam, Gameloft oraz Elecronic Arts oraz ponad 500 partnerami medialnymi, łącznie z RTL czy też Pandorą.

Startup rozpoczął swoją działalność w sierpniu 2012 roku. Jego uruchomienie było możliwe, ponieważ otrzymał 7-cyfrowe wsparcie od HitFox Ventures, inkubatora, który zajmuje się fundowaniem i kupowaniem firm, związanych z marketingiem mobilnym. Teraz AppLift otrzymało kolejne wsparcie i to 8-cyfrowe. Aż 13 milionów dolarów (10 milionów euro) wyłożyła na stół firma Prime Ventures.

Primer Ventures, które zna się na przedsiębiorczości, jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Spotkaliśmy się z nimi, błyskawicznie zrozumieliśmy i dopięliśmy umowę w ciągu 5 tygodni. HitFox Group dało nam świetny start na rynku. Teraz Primer jest dla nas świetnym rozwiązaniem, aby rozszerzyć swoją działalność i umocnić pozycję – powiedział Kaya Taner, współzałożyciel i prezes AppLift.

Kwota 13 milionów dolarów jest ogromna. Na co może ją wykorzystać firma zajmująca się marketingiem gier mobilnych? Na inwestycje i zatrudnienie nowych pracowników. Przede wszystkim zostaną przeznaczone na technologie, które lepiej pozwolą im na optymalizację ruchu. Poza tym firma zamierza zatrudnić 50 dodatkowych inżynierów, specjalistów ds. produktu oraz specjalistów rozwoju biznesu.

Wygląda na to, że pieniądze, które otrzymaliśmy, postawią nas w bardzo wygodnej pozycji. Wierzymy, że właśnie z tej pozycji nie będziemy już potrzebować żadnych pieniędzy, chociaż w przyszłości może się to zmienić. Wszystko zawsze może się zmienić. Ale na ten moment otrzymujemy takiego kopniaka, jakiego potrzebowaliśmy, i który stawia nas od razu na bardzo wysokim poziomie – skomentował Hanno Fichter, dyrektor w AppLift i współzałożyciel HitFox Group.

Firma ma główną siedzibę w Berlinie. Pozostałe placówki AppLift mieszczą się w San Francisco, Seulu oraz Paryżu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst