REKLAMA

Amazon wchodzi do Polski, ale na razie bez sklepu

Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, Amazon w końcu wchodzi do Polski. Jednak nie spodziewajmy się sklepu z muzyką, grami i sprzętem elektronicznym. Firma chce w naszym kraju świadczyć usługi IT.

20.06.2013 10.14
Amazon wchodzi do Polski, ale na razie bez sklepu
REKLAMA

Amazon wynajął w Warszawie powierzchnię, na której zostaną postawione jego serwery. W Krajowym Rejestrze Sądowym wpisano spółkę o nazwie Amazon Corporate Services Poland. Jednak nie ma ona zajmować się sprzedażą, a usługami IT.

REKLAMA

Amazon prowadzi też kilka rekrutacji w Polsce, ale dotyczą one przede wszystkim stanowisk w Gdyni, a nie w Warszawie. Jest to następstwo wykupienia systemu mowy Ivona, którego siedziba znajduje się właśnie w Trójmieście. Jednak dwa ogłoszenia dotyczą czegoś innego. Amazon rekrutuje jeszcze do pracy na stanowiskach Software Development Engineer oraz Software Development Manager. Osoby zatrudnione tam miałyby być odpowiedzialne za stworzenie i  wprowadzanie na Polski rynek nowych produktów z kategorii cyfrowych i mobilnych. Mają mieć także wpływ na kluczowe funkcje oraz ogólną strategię. Czy to oznacza, że Amazon zaczyna się zbroić i już niedługo z całym impetem wkroczy Nad Wisłę? Tego nie wiemy.

REKLAMA

No i to na ten moment wszystko, co wiadomo o wejściu Amazona do Polski. Jeśli pojawią się tylko jakieś nowe informacje, to natychmiast je przekażemy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA