REKLAMA

Acer Iconia W3 oficjalnie - najtańszy i najmniejszy tablet z Windows 8

O tablecie Acer Iconia W3 pisaliśmy już kilkukrotnie, jednak dopiero teraz możemy oficjalnie potwierdzić, że pojawi się on na rynku. Sprzęt ten cechuje się ośmiogodzinnym czasem pracy na akumulatorze, wagą wynoszącą pół kilograma oraz grubością równą 1,3 centymetra. Najważniejszym elementem urządzenia jest jednak zastosowany 8-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 punktów. Jest to pierwszy tablet z Windows 8 o przekątnej ekranu mniejszej niż 10 cali.

03.06.2013 14.04
Acer Iconia W3 oficjalnie – najtańszy i najmniejszy tablet z Windows 8
REKLAMA

O specyfikacji tego urządzenia wspominaliśmy nie raz, ale osobom niezorientowanym w temacie przypomnimy, że produkt Acera ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Arom Z2760, grafika Intel GMA 3650, dysk SSD o pojemności 32 lub 64 GB, który można powiększyć za pomocą karty pamięci microSD. Jeśli chodzi o porty, znajdziemy tu microHDMI odpowiadające za przesył obrazu, microUSB w starym standardzie 2.0 służące do przenoszenia danych oraz port ładowania. Za łączność bezprzewodową odpowiadają moduły Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi. Oprócz tego Acer zdecydował się na zastosowanie dwóch aparatów – frontowego i tylnego.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że urządzenie Acera cechuje się stosunkowo niewielką ceną, która wynosi tylko 325 Euro, czyli około 1300-1400 zł. Dodatkowo za 69 Euro (300 złotych) można dokupić do niego dedykowaną klawiaturę wyposażoną w stację dokującą. Jest to cena podobna do kosztu iPada Mini, jednak propozycja Acera ze względu na zastosowany system operacyjny cieszy się znacznie większymi możliwościami. Cena ta jest o tyle niska, że razem z urządzeniem tym otrzymujemy pakiet Microsoft Office 2013 w wersji domowej.

acer-iconia-w3-4

Czy urządzenie takie nada się do pracy? Moim zdaniem nie, ze względu na zbyt mały ekran. Jednak może przydać się osobom, które szukają urządzenia mobilnego z możliwością podłączenia go do komputera i uzyskania w ten sposób powolnego, ale jednak funkcjonalnego komputera biurowego. Gdybym nie posiadał tabletu, sam bym zastanowił się nad jego kupnem. Zmieściłby się on do kieszeni marynarki, a w domu możliwe byłoby go podpięcie do monitora i biurkowych peryferiów. Czego chcieć więcej?

Pojawienie się małego i taniego tabletu z Windowsem 8 pokazuje, że Microsoft stara się nawiązać walkę z Androidem za pomocą tabletów z Windows 8, a nie Windows RT, jak do tej pory. Choć według najnowszych informacji te ostatnie także mają znacznie potanieć i sprawić, że Microsoft znacznie jeszcze bardziej liczyć się na rynku oprogramowania do urządzeń mobilnych. Jak na razie Windows RT nie sprzedaje się, gdyż różnice cenowe między sprzętami z Windowsem RT i Windowsem 8 są zbyt małe. I nawet jeśli zmieni to się na chwilę, to ostatecznie i tak tablety z Windows 8 będą kosztować niewiele więcej niż swoje odpowiedniki z Windowsem RT.

REKLAMA
acer-iconia-w3-2

Można to wywnioskować z niedawnej deklaracji Intela, który stara się wyplenić procesory ARM z rynku.  Oprócz planowanego wprowadzenia pod koniec tego roku architektury Silvermont, która w smartfonach i tabletach zaoferuje wydajność procesorów Core 2 Duo, największy producent procesorów na świecie zapowiedział, że tablety z jego urządzeniami będą kosztować nawet 200 dolarów. Wśród takich sprzętów zapewne znajdą się też sprzęty z Windows 8, które dzięki temu będą mogły nawiązać walkęz tanimi sprzętami z systemem Android.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA