REKLAMA

Sprzedam, wymienię buta - Vinted w tym pomoże!

Za każdym razem gdy zbłądzę gdzieś w zakątki internetu, których nie odwiedzam na co dzień, zaskakuje mnie jedna rzecz - ogrom aktywności związanych z modą, a przede wszystkim z odsprzedażą i wymianą odzieży i kosmetyków. Teraz w Google Play w oko rzuciła mi się aplikacja Vinted, stworzona właśnie z myślą o takich aktywnościach. I choć z niej nie skorzystam, to muszę przyznać, że serwis wykonał kawał świetnej roboty.

21.05.2013 13.18
Sprzedam, wymienię buta – Vinted w tym pomoże!
REKLAMA

Blogerki modowe wyciągają do mediów i powszechnej świadomości istnienie całego ogromnego ruchu w Sieci zainteresowanego modą i ubraniami. Jednak w internecie od lat na forach czy dedykowanych serwisach kwitnie wymiana i handel mniej lub bardziej używanymi przedmiotami, często z ominięciem serwisów aukcyjnych czy sklepów. Użytkowniczki same stosują własne mechanizmy uwiarygadniania, a specyfika tej coraz większej chyba społeczności jest ciężka dla zrozumienia dla osób, które zwyczajnie nie siedzą w temacie.

REKLAMA
vinted

Pamiętam, że już ładnych kilka lat temu zdarzało mi się trafiać na fora Wizażu i tym podobnych w poszukiwaniu jakiejś informacji i natykałam się tam na propozycje kupna, zamiany, komentarze i oferty na przykład Avonu. Zwłaszcza młode dziewczyny w ten sposób radzą sobie jak mogą - ten ciuch czy kosmetyk wymienią, tamten kupią, ten sprzedadzą i jakoś udaje im się odświeżać garderobę i ciekawie ubierać wydając jak najmniej.

Potencjał ten został dostrzeżony przez wiele serwisów, chociaż nie jest to mocna medialnie sprawa. A serwisy takie jak Vinted.pl od Friendly Fashion Sp. z o.o. działają i to nie tylko w sieci, ale też mobilnie. Vinted.pl pozwala na odsprzedawanie i wymienianie się ciuchami i kosmetykami. Tak po prostu, bez wielkiej filozofii. Użytkowniczki - bo to do nich skierowany jest Vinted - mogą komunikować i oceniać się nawzajem, a wszystko wspierane jest przez forum.

Dodatkowo na iOS i na Androida dostępne są aplikacje, z poziomu których można korzystać z oferty Vinted. W ten sposób można szybko dodać ofertę łącznie ze zrobieniem zdjęć, wyszukiwać, filtrować według typów i rozmiarów, porozumiewać się i korzystać z forum. Całość jest wykonana świetnie i prosto, a przeglądanie ofert przypomina trochę przewijanie Pinteresta czy Fancy.

Wprawdzie zdjęcia wykonywane są przez użytkowniczki, więc często nie zachwycają, jednak ważne, że zakupu można dokonać z poziomu aplikacji. Nawet nie zakupu, ale w ten sposób można skontaktować się z wystawiającą przedmiot na sprzedaż.

To ważne o tyle, że w Polsce nie ma za bardzo aplikacji sprzedażowych, które szturmem zdobywają świat. A nawet, jeśli są, to zakupów dokonuje się za granicą, co wiąże się z koniecznością znania języka oraz wysokimi kosztami dostawy. A Vinted jest w całości nasze, polskie, przeznaczone dla polskich dziewczyn, które od lat kupują i wymieniają się przez internet.

Warto zwrócić uwagę na Vinted, zwłaszcza jeśli szuka się okazji i ciekawych, oryginalnych ciuchów na przykład na Allegro.

REKLAMA

Vinted może być pod tym względem realną konkurencją dla tego serwisu aukcyjnego: zasoby przegląda się w Vinted wygodniej, a jeśli wierzyć informacjom, to serwis ma już milion zarejestrowanych użytkowniczek i 19 milionów odsłon każdego miesiąca. To realna siła sprzedażowa, a mocne sprofilowanie serwisu i aplikacji są tylko jej zaletą.

Aplikacja odpowiada na realne potrzeby, a na dodatek jest wykonana świetnie. Niezła, prosta i pomysłowa sprawa!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA