REKLAMA

Twitter uruchomił system dwuetapowej weryfikacji. W Polsce z niej nie skorzystamy

Twitter w końcu udostępnił funkcję dwuetapowego logowania. Popularna społecznościówka przez długo pozostawała w tyle za Googlem i Facebookiem i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez pewien czas nic się nie zmieni.

23.05.2013 09.23
Twitter uruchomił system dwuetapowej weryfikacji. W Polsce z niej nie skorzystamy
REKLAMA
REKLAMA

Dwuetapowe logowanie pozwala nam zabezpieczyć konto przed nieautoryzowanym dostępem. Usługa polega na tym, iż aby dostać się do naszego konta internetowego musimy nie tylko wprowadzić login oraz hasło, ale również dodatkowy kod, który otrzymujemy SMS-em, lub odczytujemy z fizycznego lub cyfrowego tokena.

Metoda ta jest często wykorzystywana w np. korporacjach i bankach, a od jakiegoś czasu zadomowiła się również w usługach dedykowany zwykłym użytkownikom. W ten sposób możemy zabezpieczyć swoje konto Google, Facebook, czy nawet World of Warcraft.

Dodatkowy kod, który musimy wpisać przy logowaniu otrzymujemy w powyższych przypadkach za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Często systemy dwuetapowej weryfikacji pozwalają n odebranie kodu SMS-em, w przypadku gdy nie mamy dostępu do aplikacji.

Twitter swoją dwuetapową weryfikację podczas logowania oparł tylko na SMS-ach. To niestety całkowicie wykluczyło możliwość uruchomienia tej usługi w Polsce jak i innych krajach, gdzie Twitter nie współpracuje z lokalnymi operatorami.

twitter-logowanie-kod

Systemy Twittera nie pozwalają na podpięcie żadnego z dużych polskich operatorów, pomimo, że ich nazwy są widoczne w menu konfiguracji. Próbowaliśmy podpiąć usługę pod numer w Orange, Plus, T-Mobile oraz Play. Za każdym razem usługa zwracała komunikat: “Przepraszamy, nie mamy jeszcze połączenia z Twoim operatorem komórkowym!
Nie martw się, pracujemy nad tym i damy znać, kiedy wszystko będzie gotowe.”

REKLAMA
twitter-telefon

Szkoda. Zawsze staram się należycie zabezpieczać moje konta w sieci i co za tym idzie stosuję wiele różnych długich haseł oraz tam gdzie to możliwe stosuję system dwuetapowej weryfikacji. Jak widać, na włączenie tej funkcji na Twitterze będę musiał jeszcze trochę poczekać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA