REKLAMA

TCL z 4K i Google TV - nadciąga pogromca z państwa środka

Jest tylko kwestią czasu, gdy chińscy producenci elektroniki będą szli łeb w łeb z Samsungiem. Dziś ich rynkowa pozycja jest już całkiem niezła, walczą o marketingową. Na Google I/O TCL znów pokazał pazury.

28.05.2013 16.46
TCL z 4K i Google TV – nadciąga pogromca z państwa środka
REKLAMA

Google I/O to nie tylko konferencja otwierająca - to szereg warsztatów i spotkań dla twórców aplikacji, miejsce spotkań biznesów powiązanych z Google’m, a także okazja do prezentacji urządzeń działających w oparciu o rozwiązania Google’a.

REKLAMA

W Moscone Convention Center w San Francisco, gdzie za kilka tygodniu pojawią się nowości od Apple’a, prezentowane były hity Google’a i jego partnerów. Na jednym z promocyjnych stoisk pojawił się TCL – chiński potentat rynku RTV, właściciel marki Thomson, producent telewizora IKEA Uppleva oraz telewizorów dla sieci MediaMarkt / Saturn. Na Google I/O zaprezentował swoje najnowsze dziecko MoVo UD TV.

tclmovoud

MoVo UD TV to ekran TCL, który do sprzedaży ma trafić w drugiej połowie tego roku, jednak na razie nie znamy szczegółów odnośnie dostępności, ceny, a nawet wymiarów. Wiemy natomiast, że telewizor TCL będzie wyposażony w rozdzielczość 4K, a to pokazuje, że chiński producent szybko pnie się w górę i chce rywalizować nie tylko o klientów z mniej zasobnym portfelem, lecz także pragnie być postrzegany w gronie pionierów ultrawysokiej rozdzielczości.

Drugim ważnym elementem tego telewizora jest obecność Google TV. To z pewnością determinowało obecność urządzenia na tej konferencji, ale może też oznaczać, że Google mocno wierzy w marketingowy sukces TCL. Współpraca obu firm może ożywić Google TV.

Na MoVo UD TV prezentowanym podczas Google I/O działał odświeżony Google TV oparty na Androidzie 4.2.2. W tej wersji znacząco udoskonalono przeglądarkę Chrome i jej integracje z platformą. Odświeżono także aplikację YouTube oraz zakończono wsparcie dla Flasha, podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych. Dotychczas mało popularne urządzenia od Sony czy LG otrzymają wkrótce aktualizację. Choć słowo "wkrótce" jest pewnym nadużyciem - przedstawiciele LG zapowiadają aktualizacje dopiero na trzeci kwartał tego roku.

REKLAMA

O MoVo UD TV wiemy niewiele, ale to co wiemy pozwala stwierdzić, że TCL wyrasta na coraz poważniejszego gracza. Rynkowi rywale, włącznie z Samsungiem, powinni już dziś być przygotowani na mocne ataki chińskiego producenta. Chiński sprzęt nie powala jakością, ale marketing i pęd ku nowym rozwiązaniom może zrobić swoje. Interesujące jest też to, czy TCL zdecyduje się na ekspansję platformy Google TV w swoich produktach.

Chińczycy jeszcze namieszają na rynku RTV.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA