REKLAMA

System osiągnięć to za mało. Steam wprowadza karty kolekcjonerskie

Steam, platformę cyfrowej dystrybucji gier komputerowych, cechuje rozbudowany system osiągnięć, podobny do rozwiązań znanych z produkcji na Xboksa 360 i PlayStation 3. Valve postanowiło pójść jeszcze dalej i rozpoczęło implementację do swojej usługi systemu kart, o rozmaitym zastosowaniu.

16.05.2013 18.52
System osiągnięć to za mało. Steam wprowadza karty kolekcjonerskie
REKLAMA
REKLAMA

Karty będą zdobywane przez graczy w automatyczny sposób, kupując i grając w produkcje za pośrednictwem platformy Steam. Każdy tytuł będzie posiadał własną talię, lecz gracz dostanie tylko jej część. Co z resztą? Tę może zdobyć wymieniając się z innymi użytkownikami zebranymi wokół platformy, za pomocą for dyskusyjnych, grup czy sklepu społecznościowego.

Karty, poza wartością czysto kolekcjonerską, posiadają szereg mniej lub bardziej praktycznych zastosowań. Gracze będą mogli zyskać dzięki nim dostęp do bardziej rozbudowanych opcji edycji profilu, ekskluzywnych emotikonów do wykorzystania na forum i czacie, unikalnych teł profilu czy odznak, które zobaczą pozostali użytkownicy platformy.

Dzięki odpowiedniej ilości kart gracze zdobędą możliwość dodania większej ilości osób do znajomych oraz zdobycia wyższego poziom doświadczenia dla swojego konta. Najciekawszą funkcją, która została związana z kartami, są jednak kupony rabatowe, które upoważnią użytkownika do zakupu gry bądź DLC w niższej niż podstawowa cenie.

steam karty kolekcjonerskie 1
REKLAMA

Na ten moment swoją kalię kart posiadają takie tytuły jak DOTA 2, Half-Life 2, Portal 2, Team Fortress 2, Don’t Starve oraz Counter-Strike: Global Offensive. Steam planuje sukcesywnie poszerzać ilość kart do zdobycia o dodatkowe produkcje, lecz, jak przyznają sami pracownicy platformy, nie będzie to szybka operacja, ze względu na wiele zmian w samym systemie.

Co ważne, kart nie będzie można użyć do żadnej gry, która mogłaby zrzeszać użytkowników Steam przy wirtualnym stole. Szkoda, bo tego typu rozwiązanie byłoby idealnym dopełnieniem aktualnie wprowadzanego systemu. Jeżeli posiadacie konto Steam i chcecie na własnej skórze przekonać się, czym są nowe karty, możecie spróbować wziąć udział w testach implementacji, po kliknięciu w ten link. Steam co pewien czas wprowadza do Trading Card Group nowych graczy, sukcesywnie zwiększając ilość posiadaczy kart kolekcjonerskich.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA