REKLAMA

Start Menu Reviver łączy najlepsze cechy Menu Start i Windowsa 8

Jeśli używacie Windows 8, a tryb kafelkowy utrudnia Wam życie, ale doceniacie jego możliwości, powinniście zainteresować się aplikacją Start Menu Reviver. Umożliwia ona użytkownikom najnowszej odsłony systemu Windows nie tylko na uzyskanie funkcjonalności znanej z poprzednich systemów Windows, ale również możliwość korzystania z aplikacji kafelkowych.

20.05.2013 07.55
Start Menu Reviver łączy najlepsze cechy Menu Start i Windowsa 8
REKLAMA

W ten sposób korzystanie z systemu Windows 8 będzie nie tylko za pomocą ekranu dotykowego, ale też myszki i klawiatury. Twórcy programu piszą, że jest to rozszerzenie pomysłu na Menu Start o elementy znane z kafelkowego interfejsu. Oznacza to, że można zarówno łatwo otwierać aplikacje kafelkowe i dodawać do niego nowe kwadraciki. Oprócz tego możliwe jest wyszukiwanie potrzebnych rzeczy bez wychodzenia z pulpitu, tak jak to miało miejsce w przypadku Windowsa 7. Program umożliwia też przypinanie odnośników do wybranych stron internetowych.

REKLAMA

Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, na które powinien wpaść sam Microsoft. O ile mi i wielu innym użytkownikom system Windows 8 i kafelkowy interfejsy przypadły do gustu, to większość ludzi znacznie bardziej woli pracę z Windowsem 7, do którego zdążyli się przyzwyczaić. Być może Microsoft powinien wziąć przykład z twórców tego programu i zaproponować swoim użytkownikom najpierw kafelki jako opcję, a dopiero potem, załóżmy po roku jako konieczność.

Bo jak świetnie zaprojektowany i wygodny interfejs by nie był i tak nigdy nie spodoba się nam bardziej niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Tak samo choćbyśmy mieli mieszkać w pałacu, to nie będziemy się czuć w nim tak dobrze jak w domu. Nawet jeśli docenimy kunszt jego wykonania i przestronność pokoi, przez jakiś czas będziemy czuć się w nim nieswojo, bo nie będziemy u siebie.

REKLAMA

Wygląd aplikacji można łatwo spersonalizować i dopasować do siebie. Aplikacja umożliwia zmianę kolorystyki oprogramowania tak, by dopasować ją do naszych potrzeb. Program jest w pełni darmowy i można go znaleźć pod adresem www.reviversoft.com/start-menu-reviver.

Polecam jego wypróbowanie. Sam z niego korzystam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA