REKLAMA

Inteligentna pralka od Samsunga, zważy, przeanalizuje i powiadomi o praniu

Obecnie smartfony, tablety i komputery są podłączone do Internetu i nie dziwi to już nikogo. Co jeszcze można podłączyć do światowej sieci? Chociażby pralkę. Tak, nie mylicie się. Co więcej, rozwiązanie to daje nowe możliwości, a takie połączenie może zaoszczędzić  nasz czas i pieniądze.

23.05.2013 14.14
Inteligentna pralka od Samsunga, zważy, przeanalizuje i powiadomi o praniu
REKLAMA

Taka technika pozwala między innymi na włączenie prania za pomocą smartfona w ten sposób, by pranie było gotowe od razu po naszym przyjściu do domu. Dzięki temu nie leży ono zbyt długo w bębnie, co może zaskutkować nabraniem przez nie brzydkiego zapachu i jeszcze trudniejszym prasowaniem.

REKLAMA
wf12f9e6p4w-003-right-perspective-10-white

Co więcej, cały proces prania może być kontrolowany przez smartfon lub tablet dzięki systemowi Smart Control. Oprócz tego po zakończeniu prania pralka wyśle sygnał na urządzenie mobilne mówiący, że ubrania są już czyste i gotowe do rozwieszenia. Do działania tego systemu konieczne jest posiadanie urządzenia z systemem iOS lub Android oraz bezprzewodowej sieci WiFi. 

Kolejny zastosowany w pralce system to Smart Check, który monitoruje błędy pralki. Dzięki niemu już na wczesnym etapie są wykrywane i monitorowane problemy, po czym proponowany sposób rozwiązania ich. Oznacza to większe możliwości sprawdzania błędów samodzielnie orz krótszy czas naprawiania usterki przez serwisanta. Systemy Smart Check i Smart Control współpracują ze sobą. Dzięki temu na nasze urządzenia mobilne otrzymamy też powiadomienia dotyczące ewentualnej usterki.

Pralka o oznaczeniu Arno WF12F9E6P4W ma bardzo dużą pojemność bębna-  można zmieścić w niej aż 12 kg prania. Jeśli jednak mamy mniej prania, nie stanowi to żadnego problemu. Pralka wyposażona jest w funkcję Smart Load Sensing, przez co  automatycznie analizuje ciężar prania i wykorzystuje tylko niezbędną ilość energii i wody. Oprócz tego przed rozpoczęciem cyklu prania generator rozpoczyna pracę  - rozpuszcza i aktywuje detergent za pomocą powietrza i wody w celu wytworzenia aktywnej piany, która przenika szybciej w tkaniny i lepiej usuwa brud.

REKLAMA

Przykład takiego sprzętu powinien nam doskonale uzmysłowić, jak bardzo nowoczesna technika ma wpływ na nasze życie. Do niedawna smartfony i tablety mogły wydawać się narzędziem potrzebnym tylko geekom i fanom nowoczesnej techniki. Teraz jednak okazuje się, że naprawdę warto, by miał je każdy z nas. W przeciągu kilku lat okaże się, że urządzenia mobilne to nie tylko narzędzia do komunikacji i rozrywki, ale osobiste centra dowodzenia, które pomagają wykonywać podstawowe czynności. Jestem tylko pewien, że w ciagu kilku lat sprzęty Smart AGD zaleją wręcz rynek. Zobaczymy nie tylko inteligentne pralki, ale lodówki, zmywarki  i piekarniki, a nawet całe ekosystemy urządzeń kuchennych. Kupilibyście całe wyposażenie kuchni od jednej firmy, gdybyście mieli pewność, że sprzęty te będą ze sobą najlepiej współpracować?

Ja tak.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA