1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Polak nie kupi już Google Glass

Chcielibyście Google Glass? Nie dość, że kosztują 1500 dolarów, to nawet jeśli zdecydujecie się na wydanie takiej sumy i tak na razie ich nie kupicie. A jeśli byliście w zeszłym roku na Google I/O i zgłosiliście chęć zakupu Glass, to ich nie odbierzecie. No chyba, że w tym czasie przeprowadziliście się na stałe do Stanów Zjednoczonych.

Polak nie kupi już Google Glass

Chociaż sami nie polecieliśmy na Google I/O, to mamy tam swoją wtykę z Polski:) Łukasz Anwajler (founder App'n'Roll, deweloper) donosi nam,  że chociaż w zeszłym roku zapisał się na listę oczekujących na Google Glass, wystarczyło tylko podanie adresu (no i trzeba było uczestniczyć w I/O), to teraz ma problem z ich odebraniem.

Żeby odebrać Google Glass, trzeba zadzwonić pod podany numer, podać kod potwierdzający i zapłacić amerykańską kartą kredytową, na której imię i nazwisko musi być zbieżne z tym z zamówienia. To nieco komplikuje sprawę.

Jak donosi nam Łukasz, jeszcze kilka dni temu nie było z tym problemów - zagraniczni deweloperzy mogli spokojnie nabyć Google Glass, trafiły też w ręce Polaków. Teraz niestety jest  z tym problem.

googleplex

To tylko potwierdza, jak mocno pożądanym i rozchwytywanym towarem jest Google Glass. Akcja aplikacyjna #ifihadglass cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mimo dosyć zaporowej ceny, i jak widać Google chce ograniczyć, przynajmniej na razie, sprzedaż Google Glass do Stanów Zjednoczonych. Mimo, że zdolni deweloperzy z innych krajów chętnie wzięliby się za tworzenie aplikacji na okulary od Google'a!