1. SPIDER'S WEB
  2. TopHiFi.pl
  3. Tech

Platforma nc+ na kartę - nie ma tragedii

Platforma nc+ zgodnie z zapowiedzią przedstawiła swoją ofertę pre-paid. Smart HD+ czyli pakiety na kartę będą dostępne od jutra, czyli od czwartku 23 maja 2013 roku. Czy tym razem oferta jest atrakcyjna?

telewizja nc+

Oferta pre-paid od nc+ składa się z trzech elementów pakietu bez opłat, pakietu Smart HD+ oraz pakietu Multi+. Pierwszy pakiet to kanały FTA i wybrane stacje dostępne w cyfrowej telewizji naziemnej tyle, że stacje tvn, tvn 7 oraz Polsat dostępne są w jakości HD. Pakiet ten jest dostępny przez 1 miesiąc od wygaśnięcia pakietu podstawowego.

W pakiecie podstawowym, czyli Smart HD+, dodatkowo dostępne są kanały tvn turbo, tvn style i tvn 24 w wysokiej rozdzielczości oraz kilka dodatkowych kanałów m.in. Disney Chanel, Discovery Channel czy nSport w wersji SD. Ten pakiet dostępny jest od 15 złotych miesięcznie przy płatności za 12 miesięcy z góry, przy płatności za pojedynczy miesiąc opłata wynosi 20 złotych.

źródło: satkurier.pl

Dodatkowo do pakietu Smart HD+ można dokupić pakiet Multi+ zawierający kanały alekino+, planete+, kuchnia+, domo+, minimini+, teletoon+/hyper+ oraz nSport. Wszystkie wymienione stacje dostępne są w wersji HD lub SD. Pakiet ten dostępny jest od 10 do 15 złotych miesięcznie w zależności od okresu na jaki doładujemy kartę.

Poza kanałami Religia.tv, TVP Rozrywka i TVP Historia wszystkie inne można oglądać w wersji SD na urządzeniach zgodnych z DVB_S, MPEG-2 z wsparciem dla kodowania Conax. To duży plus tej oferty, dzięki temu jest ona dostępna dla szerokiego grona odbiorców, także tych którzy posiadają starszy sprzęt na własność np. z telewizji na kartę SD. Atutem oferty jest także brak parowania karty z odbiornikiem.

Czy sama zawartość nc+ na kartę jest atrakcyjna?

Trudno to jednoznacznie określić. Jest to oferta specyficzna, konkurująca z cyfrową telewizją naziemną i tanimi pakietami Cyfrowego Polsatu. Nie ma tu żadnych rewelacji czy niespodzianek. Zabrakło oczywiście trzeciego pakietu z kanałami premium i trochę śmieszne jest to, że platforma szczycą się nowoczesną technologią nadal rozdziela nSport na wersję SD dla pakietu Smart HD+ i wersję HD dla pakietu Multi+. Z pewnością nc+ znajdzie chętnych na nową ofertę, jednak zainteresowanie tymi pakietami nie będzie duże.

Dla kogo nc+ na kartę?

Oferta ta podobnie jak i oferty pre-paid operatorów sieci komórkowych ma swoje wady i zalety. Jedną z zalet jest swoboda w płatnościach. Użytkownik otrzymuje wolność zarówno jeśli chodzi o opłaty, jak i wybór sprzętu. Te atuty wiążą się jednak z ograniczoną ofertą programową. Pakiety te podobnie jak wcześnie TNK mogą stać się hitem emigracji oraz działkowców.

Platforma nc+ nie przygotowała nic wyjątkowego, oferta jest skrojona adekwatnie do swojej ceny. Zawsze mogłoby być więcej kanałów w pakietach, nie ma też kanałów które były w dodatkowym pakiecie w telewizji na kartę HD. Ostatecznie jednak porównując to do ofert abonamentowych ujętych na stronie nc+, to pre-paid wyszedł im nieco lepiej.