Tech  / News

Nowy mobilny Disqus - tak to powinno wyglądać od początku

Dostałem dziś rano możliwość testowania nowej mobilnej wersji Disqus. Przypomnę, że to platforma komentarzy, którą używamy na Spider's Web i sPlay. Wygląda na to, że w końcu użytkownicy czytający i komentujący nas na urządzeniach mobilnych dostaną odpowiednio wygodne narzędzie.

Dotychczas wątki komentarzy Disqus prezentowane z poziomu urządzeń mobilnych nie różniły się od tego, w jaki sposób wyglądały na komputerach. To powodowało kilka problemów. Po pierwsze wątki z wieloma odpowiedziami do poszczególnych komentarzy prezentowane w formie drzewa bywały kompletnie nieczytelne ze względu na absurdalnie małą szerokość. Po drugie edytor komentarzy w wersji mobilnej nie był zbyt przyjazny dla użytkownika wpisującego komentarz z poziomu smartfonu lub tabletu.

Teraz, w nowej wersji mobilnego Disqusa jest znacznie lepiej.

Na razie to tylko testy, więc ci, którzy mają możliwość próbowania nowej wersji mobilnej Disqus proszeni są o odpalenie wątków komentarzy w nowej karcie mobilnej przeglądarki.

Disqus mobile 1

Ale warto to zrobić. Dostajemy bowiem czytelną listę komentarzy bez zwijania w formie zmniejszającego szerokość kolumny tekstu drzewa. Odpowiedzi do poszczególnych komentarzy sygnalizowane są odpowiednimi strzałkami i w ten sposób zachowana jest czytelność dyskusji.

Disqus mobile 2

Tapnięcie w dany komentarz rozwija opcje odpowiedzi bądź też eksportu danego komentarza do mediów społecznościowych. Długie komentarze są domyślnie przycinane do wielkości okna ekranu; strzałkami przechodzi się do kolejnych części tekstu.

Disqus mobile 4

Zupełnie zmieniono okno z edycją komentarza. Teraz po kilknięciu odpowiedź bądź napisz nowy komentarz przenoszeni jesteśmy do nowego czystego interfejsu, gdzie w przyjemny sposób możemy dodać nowy komentarz. Przy okazji widzimy nazwę wątku, który komentujemy.

Disqus mobile 3

To na razie testy, ale wiadomo, że Disqus szybko wdraża zmiany w ostatnim czasie. Nie napotkałem większych problemów z działaniem nowej wersji mobilnej Disqusa. Można więc domniemywać, że wkrótce pojawi się ona dla wszystkich jako wersja obowiązująca.

Oby jak najszybciej.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst