REKLAMA

Nowy mobilny Disqus - tak to powinno wyglądać od początku

Dostałem dziś rano możliwość testowania nowej mobilnej wersji Disqus. Przypomnę, że to platforma komentarzy, którą używamy na Spider's Web i sPlay. Wygląda na to, że w końcu użytkownicy czytający i komentujący nas na urządzeniach mobilnych dostaną odpowiednio wygodne narzędzie.

13.05.2013 06.59
Nowy mobilny Disqus – tak to powinno wyglądać od początku
REKLAMA

Dotychczas wątki komentarzy Disqus prezentowane z poziomu urządzeń mobilnych nie różniły się od tego, w jaki sposób wyglądały na komputerach. To powodowało kilka problemów. Po pierwsze wątki z wieloma odpowiedziami do poszczególnych komentarzy prezentowane w formie drzewa bywały kompletnie nieczytelne ze względu na absurdalnie małą szerokość. Po drugie edytor komentarzy w wersji mobilnej nie był zbyt przyjazny dla użytkownika wpisującego komentarz z poziomu smartfonu lub tabletu.

REKLAMA

Teraz, w nowej wersji mobilnego Disqusa jest znacznie lepiej.

Na razie to tylko testy, więc ci, którzy mają możliwość próbowania nowej wersji mobilnej Disqus proszeni są o odpalenie wątków komentarzy w nowej karcie mobilnej przeglądarki.

Ale warto to zrobić. Dostajemy bowiem czytelną listę komentarzy bez zwijania w formie zmniejszającego szerokość kolumny tekstu drzewa. Odpowiedzi do poszczególnych komentarzy sygnalizowane są odpowiednimi strzałkami i w ten sposób zachowana jest czytelność dyskusji.

Tapnięcie w dany komentarz rozwija opcje odpowiedzi bądź też eksportu danego komentarza do mediów społecznościowych. Długie komentarze są domyślnie przycinane do wielkości okna ekranu; strzałkami przechodzi się do kolejnych części tekstu.

Zupełnie zmieniono okno z edycją komentarza. Teraz po kilknięciu odpowiedź bądź napisz nowy komentarz przenoszeni jesteśmy do nowego czystego interfejsu, gdzie w przyjemny sposób możemy dodać nowy komentarz. Przy okazji widzimy nazwę wątku, który komentujemy.

REKLAMA

To na razie testy, ale wiadomo, że Disqus szybko wdraża zmiany w ostatnim czasie. Nie napotkałem większych problemów z działaniem nowej wersji mobilnej Disqusa. Można więc domniemywać, że wkrótce pojawi się ona dla wszystkich jako wersja obowiązująca.

Oby jak najszybciej.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA