REKLAMA

Oto specyfikacja smartfonu Nokia Lumia 925. Jest trochę zmian

Nokia właśnie zaprezentowała Lumię 925, która teraz stanie się najlepszym smartfonem fińskiej firmy. Dawny gigant telefonii komórkowej naprawił chyba wszystkie wady swojego niespełna rocznego smartfonu i uczynił go jeszcze lepszym produktem.

14.05.2013 10.39
Oto specyfikacja smartfonu Nokia Lumia 925. Jest trochę zmian
REKLAMA

Pierwszym elementem, który zwrócił moją uwagę jest 4,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości WXGA (1280 x 768 pikseli) pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 2. Widać tu ogromny postęp względem telefonu Nokia Lumii 920. Co prawda nie zmieniła się rozdzielczość wyświetlacza ani jego rozmiar, ale zastosowano tu ekran AMOLED zamiast LCD. Oznacza to, że kolory będą o wiele ładniejsze, a ekran znacznie czytelniejszy niż w poprzednim telefonie. Warto wspomnieć też o tym, że smartfon ma bardzo ładne, zaokrąglone szkło znane z Lumii 800. To bardzo dobre rozwiązanie, lepsze niż nudny i płaskie panele zeszłorocznych smartfonów z Windows Phone 8

REKLAMA

Kolejna zmiana to nowa obudowa. Jej boki zostały wykonane z aluminium, dzięki czemu telefon ma świetną antenę. Tył smartfona nie został wykonany z metalu, ale stracił możliwość ładowania bezprzewodowego. Jest to możliwe dopiero po dokupieniu specjalnej nakładki na obudowę, dostępnej w różnych kolorach. Producent nie zdecydował się na zmianę akumulatora i nadal ma on pojemność 2000 mAh. Telefon może jednak działać dłużej bez ładowania dzięki zastosowaniu bardziej energooszczędnego ekranu. Waga telefonu wynosi 139 gramów, a jego grubość 8,5 mm. Dla porównania, Nokia Lumia 920 ważyła aż 185 gramów. Finowi bardzo odchudzili swój smartfon.

specyfikacja nokia lumia 925

Nie zmienił się również procesor i nadal znajduje się tu układ Qualcomm Snapdragon S4 Pro o nazwie kodowej MSM8960 oraz częstotliwości taktowania zegara rdzeni równej 1,5 GHz. Tak samo rzecz ma się z 1 GB pamięci RAM. Na niekorzyść zmieniła się ilość pamięci flash, której jest tylko 16 GB zamiast 32 GB tak jak w Lumii 920. To bardzo duże niedociągnięcie.

Nieco zmienił się też aparat, czyli 8,7-megapikselowa matryca wyposażona w optyczna stabilizację obrazu, autofocus, dwie diody LED oraz możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p z płynnością 30 klatek na sekundę. Zastosowano tu też przednią kamerę o rozdzielczości 1,3 MPx.

REKLAMA

Jak widać, Nokia Lumia 920 zmieniła się, acz nie w ogromnym stopniu. Zastosowano tu znacznie lepszy ekran, nieco lepszy aparat i mniej miejsca na dane. Jednak nie jest to ważne. W końcu Nokia i inni producenci wiedzą, że nawet najlepszy sprzęt bez odpowiedniego oprogramowania na nic się nie zda. Dlatego firma z Finlandii stawia przede wszystkim na rozwiązania programowe, takie jak Smart Camera i dodatkowe aplikacje.

Źródło: Nokia

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA