REKLAMA

Microsoft Wedge Mobile Keyboard - krótka recenzja i opinia

Tablety to bardzo przydatne urządzenia nadające się do konsumpcji cyfrowej treści. Co jednak jeśli chcemy ich używać także do tworzenia czegoś, choćby pisania artykułów lub krótkich blogowych notek? Zasadniczo mamy kilka opcji, ale żadna z nich nie jest idealna. Jedna z nich stosunkowo niewielkim kosztem pozwoli zamienić nasz tablet w nowoczesną maszynę do pisania.

10.05.2013 09.45
Microsoft Wedge Mobile Keyboard – krótka recenzja i opinia
REKLAMA

Jakość warta swojej wysokiej ceny

REKLAMA
Microsoft Wedge Mobile Keyboard (6)

Mówiąc o stosunkowo niewielkim koszcie miałem na myśli całkiem sporą cenę klawiatury, która wynosi co najmniej 169 złotych. Jest to znacznie więcej niż za najtańsze klawiatury Bluetooth, ale moim zdaniem jest to kwota jak najbardziej godna wydania. Wystarczy spojrzeć na to jak wygląda i z jakich materiałów została wykonana. Patrząc na górę klawiatury możemy zobaczyć całkiem duże (oczywiście jak na tę klasę urządzenia) klawisze wykonane z wysokiej jakości plastiku. Dalej dolna i boczna część klawiatury została wykonana z wysokiej jakości metalu, przy czym ta ostatnia została też pokryta chromowaną farbą. Na spodzie znajduje się z kolei logo Microsoftu, niestety jeszcze w starej wersji, ale to tylko drobna wada. Ostatni widoczny element klawiatury to podpórka, która jednocześnie pełni rolę miejsca, w którym umieszcza się dwa akumulatory typu AAA zasilające urządzenie.

Dodatek równie cenny jak klawiatura

Microsoft Wedge Mobile Keyboard (2)

Od razu po rozpakowaniu klawiatury widać, że na jej wierzchu znajduje się pokrywka składająca się z grubej warstwy gumy. Początkowo myślałem, że służy ona tylko i wyłącznie do ochrony klawiatury, ale rozwiązanie to wydawało mi się dalece niepraktyczne. Dopiero po przejrzeniu materiałów prasowych dowiedziałem się, że jest to rodzaj podkładki pod tablet, który utrzymuje ten w wygodnej do pisania pozycji. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, które znacznie zwiększa użyteczność wspomnianej klawiatury. Przy tym wszystkim sprzęt jest wyjątkowo ładny. Prezentuje się o wiele lepiej niż tańsze rozwiązania składające się z klawiatury oraz skórzanej ramki, w którą można włożyć tablet. Choćby ze względów estetycznych warto dopłacić do tej a nie innej klawiatury.

Łatwa konfiguracja

Microsoft Wedge Mobile Keyboard (1)

Microsoft Wedge Mobile Keyboard łączy się z komputerem i innymi urządzeniami za pomocą standardu Bluetooth. Jego konfiguracja przebiega identycznie jak w przypadku innych urządzeń tego typu. Konieczne jest po prostu uruchomienie modułu Bluetooth, naciśnięcie przycisku „Bluetooth” na podpórce i sparowanie obu urządzeń. Nie są wymagane tu absolutnie żadne sterowniki, takowych zresztą producent nie dołączył do urządzenia.

Przyjemne korzystanie i kompaktowe rozmiary

Microsoft Wedge Mobile Keyboard (7)

Używanie Microsoft Wedge Mobile Keyboard jest bardzo przyjemne, oczywiście jak na tego typu urządzenie. Klawisze są odpowiednio duże i twarde, dzięki czemu pisanie nie sprawia jakichkolwiek problemów. Co prawda klawiatura Microsoftu nie została wyposażona w żadne inne niż podstawowe klawisze, jednak paradoksalnie działa to korzystnie na to urządzenie. Dzięki temu ma ono naprawdę kompaktowe, mniejsze od tabletu rozmiary i bez problemu mieści się w plecaku, torbie lub damskiej torebce.

Czy warto kupić?

REKLAMA
Microsoft Wedge Mobile Keyboard (3)

Uważam, że Microsoft Wedge Mobile Keyboard to jedna z najlepszych klawiatur tego typu na rynku. Jestem świadom, że ze względu na swoją wysoką cenę nie podbije rynku, ale ze względu na jakość wykonania, świetny wygląd oraz dołączoną bardzo funkcjonalną podpórkę na tablet jest to urządzenie, które spodoba się nie tylko zatwardziałym fanom Microsoftu, ale też posiadaczom tabletów z systemami iOS oraz Android.  Gorąco polecam!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA