REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

ITI pozbywa się kolejnej spółki. Tym razem pod młotek poszło Multikino

Grupa ITI z miesiąca na miesiąc pozbywa się kolejnych aktywów. Pod wydawnictwie Pascal i portalu Onet.pl przyszła kolej na Multikino. Sieć multipleksów, o ile transakcja uzyska zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, trafi w ręce Vue Entertainment.

14.05.2013
21:10
ITI pozbywa się kolejnej spółki. Tym razem pod młotek poszło Multikino
REKLAMA

Vue Entertainment jest jednym z największy operatorów kinowych na świecie. W portfolio firmy znajduje się 116 multipleksów, w których w sumie jest aż 1075 ekranów. Obiekty mieszczą się w takich krajach, jak chociażby Wielka Brytania, Niemcy, Irlandia, Dania, Portugalia czy też Tajwan. Do tego grona dołączy 28 multipleksów z Polski oraz 2, mieszczące się poza granicami naszego kraju (w Rydze i Wilnie).

REKLAMA

Przejęcie Multikina to strategiczny krok na drodze rozszerzania portfolio Vue i jego ekspansji na skalę międzynarodową. Multikino jest najbardziej rozpoznawalną i lubianą marką kinową w Polsce. Ze swoimi najnowocześniejszymi kinami wielosalowymi wyposażonymi w wyjątkowo komfortowe fotele oraz doświadczonym zespołem zarządzającym, stanowi doskonałe uzupełnienie naszego istniejącego portfolio biznesowego w Europie. Z niecierpliwością czekamy na chwilę, kiedy będziemy mogli jeszcze w tym roku powitać Multikino jako nowego członka rodziny Vue i mamy nadzieję kontynuować budowę firmy na solidnych fundamentach położonych przez ITI – powiedział Tim Richards, CEO Vue Entertainment.

Czemu Grupa ITI zdecydowała się na sprzedaż Multikina? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Sądzę, że spółka albo chce się skupić na telewizji, która jest w nie najlepszej kondycji albo powoli się wyprzedaje, żeby ratować o tylko się da.

Multikino_Malta_03

W pierwszym kwartale 2013 sama tylko Grupa TVN firma zanotowała spadek przychodów rok do roku na poziomie 6%. Przełożyło się to na stratę netto, wynoszącą 46 milionów złotych. Jednocześnie pod koniec 2012 roku Przegląd informował o tym, że TVN jest zadłużony aż na ponad 4 miliardy złotych. Aktualnie jedna akcja TVN S.A. jest warta nieco ponad 9 złotych, gdy jeszcze w 2010 roku oscylowało to w granicach 15-17 złotych.

Przypominam, że w zeszłym roku Grupa ITI pozbyła się wydawnictwa Pascal oraz – co dużo ważniejsze – portalu Onet.pl. Jeśli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyda zgodę na sprzedaż Multikina, to do Grupy ITI będą już należeć tylko TVN i Legia Warszawa. Nie jest też tajemnicą, że spółka z chęcią pozbyłaby się klubu piłkarskiego ze stolicy, o czym informacje pojawiały się już w maju zeszłego roku.

REKLAMA

Myślę, że sytuacja w ITI nie jest zbyt ciekawa. Rynek telewizji jest coraz trudniejszy. Na reklamach nie zarabia się już tyle, co kiedyś. Z TVN-u odeszli dziennikarze wcześniej kojarzeni ze stacją, np. Beata Tadla czy też Tomasz Sekielski. Przyznam szczerze, że nie wiem, jaka jest przyszłość tej firmy. Według mnie maluje się ona raczej w czarnych barwach. Myślę, że ITI sprzedaje kolejne spółki, póki jeszcze może na nich zarobić.

Źródło: Media2, ITI

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA