Tech  / News

Allegro inspiruje do zakupów tak jak Fancy. Jest moc

Uwielbiam aplikację Fancy. Można znaleźć tam masę nietuzinkowych przedmiotów i gadżetów, od futerału na telefon poprzez skarpety z bohaterem kreskówki po dizajnerski czajnik. Grupa Allegro postanowiła uruchomić swój odpowiednik Fancy, czyli serwis Inspiracje Allegro.

Aplikacje mobilne typu Fancy to świetny zabijacz czasu. Nie raz dałem się wciągnąć w przeglądanie fotek i skrycie marzyłem o gadżetach, które zobaczyłem. Nigdy nie zdecydowałem się jednak na żaden zakup. Odstraszały mnie nie tylko amerykańskie ceny, ale również długi czas oczekiwania i możliwe komplikacje z dostawą do Polski.

Teraz Grupa Allegro ułatwia mi życie i daje dodatkowy sposób na wydawanie pieniędzy. Serwis Inspiracje Allegro jak sama nazwa podpowiada, wskazuje nam ciekawe przedmioty dostępne w największym w Polsce serwisie aukcyjnym.

inspiracje dla niego

Nowa witryna wygląda niczym Pinterest. Kafelki z inspirującymi fotkami możemy przewijać w nieskończoność. Interesujące nas przedmioty możemy wrzucić do ulubionych. Po kliknięciu w daną grafikę otrzymamy większe zdjęcie, opis produktu i przycisk, który przeniesie nas do konkretnej aukcji.

Trzeba pamiętać, ze Allegro boryka się obecnie ze sporym buntem użytkowników, którym nie podoba się nowy wygląd serwisu. Nie ma dnia, żeby w Cafe Allegro czy też na Facebooku nie pojawiły się zastrzeżenia. Skarżą się kupujący jak i sprzedawcy, którzy często zauważają spadek zainteresowania swoimi ofertami. Tłumaczą to tym, że kupujący błądzą po serwisie i nie przeglądają tak chętnie swoich ulubionych kategorii, jak robili to na starych stronach serwisu.

Tutaj z pomocą przychodzą Inspiracje Allegro. Strona jest prosta w budowie i bardzo przejrzysta. Na górnym pasku wybieramy czy interesują nas przedmioty dla: niego, niej, dziecka czy też domu. Możemy przeglądać również same gadżety. To moja ulubiona kategoria, w dużej mierze wolna od sterty ubrań.

I co dalej? Scrollujemy, scrollujemy, scrollujemy i dodajemy do ulubionych, a jak trafimy na prawdziwy hit to kupujemy i scrollujemy dalej. Idealny sposób na robienie niepotrzebnych zakupów pod wpływem impulsu i działania bez głębszego zastanowienia.

Michał Markowski, dyrektor Działu rozwoju tak tłumaczy ideę nowego serwisu:

Cena przestaje być głównym języczkiem uwagi klienta, a liczy się ciekawy, nietuzinkowy produkt, w dobrej jakości. Dlatego z 32 milionów ofert dostępnych na Allegro wybieramy te najbardziej według nas interesujące.

Zależało nam również, żeby serwis był estetyczny, ale też prosty w obsłudze. Poruszanie się po inspiracje.allegro ułatwia podział na kategorie: dla niego, dla niej, dziecko, dom i gadżet. Coś dla siebie znajdą kobiety i mężczyźni zainteresowani modą, rodzice szukający czegoś dla dziecka oraz osoby zainteresowane ciekawymi gadżetami i wystrojem wnętrz. Wyszukane oferty można dodać do zakładki ulubione i tym samym dokonać wstępnej selekcji interesujących nas przedmiotów.

Allegro zapowiada, że serwis Inspiracje będzie rozwijany. Uważam, że wypuszczenie aplikacji mobilnej lub zintegrowanie Inspiracji z obecnym programem Allegro na smartfonach i tabletach będzie strzałem w dziesiątkę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst