1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Allegro inspiruje do zakupów tak jak Fancy. Jest moc

Uwielbiam aplikację Fancy. Można znaleźć tam masę nietuzinkowych przedmiotów i gadżetów, od futerału na telefon poprzez skarpety z bohaterem kreskówki po dizajnerski czajnik. Grupa Allegro postanowiła uruchomić swój odpowiednik Fancy, czyli serwis Inspiracje Allegro.

Allegro inspiruje do zakupów tak jak Fancy. Jest moc

Aplikacje mobilne typu Fancy to świetny zabijacz czasu. Nie raz dałem się wciągnąć w przeglądanie fotek i skrycie marzyłem o gadżetach, które zobaczyłem. Nigdy nie zdecydowałem się jednak na żaden zakup. Odstraszały mnie nie tylko amerykańskie ceny, ale również długi czas oczekiwania i możliwe komplikacje z dostawą do Polski.

Teraz Grupa Allegro ułatwia mi życie i daje dodatkowy sposób na wydawanie pieniędzy. Serwis Inspiracje Allegro jak sama nazwa podpowiada, wskazuje nam ciekawe przedmioty dostępne w największym w Polsce serwisie aukcyjnym.

inspiracje dla niego

Nowa witryna wygląda niczym Pinterest. Kafelki z inspirującymi fotkami możemy przewijać w nieskończoność. Interesujące nas przedmioty możemy wrzucić do ulubionych. Po kliknięciu w daną grafikę otrzymamy większe zdjęcie, opis produktu i przycisk, który przeniesie nas do konkretnej aukcji.

Trzeba pamiętać, ze Allegro boryka się obecnie ze sporym buntem użytkowników, którym nie podoba się nowy wygląd serwisu. Nie ma dnia, żeby w Cafe Allegro czy też na Facebooku nie pojawiły się zastrzeżenia. Skarżą się kupujący jak i sprzedawcy, którzy często zauważają spadek zainteresowania swoimi ofertami. Tłumaczą to tym, że kupujący błądzą po serwisie i nie przeglądają tak chętnie swoich ulubionych kategorii, jak robili to na starych stronach serwisu.

Tutaj z pomocą przychodzą Inspiracje Allegro. Strona jest prosta w budowie i bardzo przejrzysta. Na górnym pasku wybieramy czy interesują nas przedmioty dla: niego, niej, dziecka czy też domu. Możemy przeglądać również same gadżety. To moja ulubiona kategoria, w dużej mierze wolna od sterty ubrań.

I co dalej? Scrollujemy, scrollujemy, scrollujemy i dodajemy do ulubionych, a jak trafimy na prawdziwy hit to kupujemy i scrollujemy dalej. Idealny sposób na robienie niepotrzebnych zakupów pod wpływem impulsu i działania bez głębszego zastanowienia.

Michał Markowski, dyrektor Działu rozwoju tak tłumaczy ideę nowego serwisu:

Cena przestaje być głównym języczkiem uwagi klienta, a liczy się ciekawy, nietuzinkowy produkt, w dobrej jakości. Dlatego z 32 milionów ofert dostępnych na Allegro wybieramy te najbardziej według nas interesujące.

Zależało nam również, żeby serwis był estetyczny, ale też prosty w obsłudze. Poruszanie się po inspiracje.allegro ułatwia podział na kategorie: dla niego, dla niej, dziecko, dom i gadżet. Coś dla siebie znajdą kobiety i mężczyźni zainteresowani modą, rodzice szukający czegoś dla dziecka oraz osoby zainteresowane ciekawymi gadżetami i wystrojem wnętrz. Wyszukane oferty można dodać do zakładki ulubione i tym samym dokonać wstępnej selekcji interesujących nas przedmiotów.

Allegro zapowiada, że serwis Inspiracje będzie rozwijany. Uważam, że wypuszczenie aplikacji mobilnej lub zintegrowanie Inspiracji z obecnym programem Allegro na smartfonach i tabletach będzie strzałem w dziesiątkę.