REKLAMA

Facebook Home już na chińskich urządzeniach. Droższe sprzęty jeszcze czekają

Jeśli jesteś posiadaczem niefirmowego tabletu z czystym Androidem, możliwe, że masz już dostęp do Facebooka Home. Tak, do tego samego facebookowego launchera, który pojawił się w Google Play miesiąc temu i który miał być dostępny na niewielkiej liczbie urządzeń.

28.05.2013 13.53
Facebook Home już na chińskich urządzeniach. Droższe sprzęty jeszcze czekają
REKLAMA

O Facebook Home pisaliśmy już nie raz, więc wszystkich zainteresowanych opinią Ewy na temat tej aplikacji lub wszystkimi wpisami jej dotyczącymi zapraszamy do przeczytania odpowiednich wpisów (linki są w tym zdaniu). Sam postaram się opisać proces instalacji Home’a i to, jak działa na sprzętach ze średniej półki.

REKLAMA
Facebook Home (5)

Home pobrałem wczoraj wieczorem, gdy podczas próby zalogowaniu się na Facebooku na swoim komputerze PC, dostałem informację, że Facebook Home jest dostępny i że działa z niektórymi moimi urządzeniami. Jako że większość w teorii posiadanego przeze mnie sprzętu to egzemplarze testowe, byłem przekonany, że Google chce mi powiedzieć, że Home może zadziałać na Samsungu Galaxy S III lub HTC One X, które miałem przyjemność używać. Okazało się jednak, że na liście wspieranych urządzeń znalazły się dwa tablety mało znanych firm, takich jak CTAB oraz GoClever. Jako że obecnie używam tego pierwszego, nie pozwoliłem sobie czekać długo i od razu zainstalowałem Home. By było szybciej, zrobiłem to z poziomu komputera.

Facebook Home (7)

Po wzięciu tabletu do ręki, okazało się, że instalacja oprogramowania przebiega bezproblemowo. Później konieczne było tylko potwierdzenie zastąpienia fabrycznego launchera oprogramowaniem wyprodukowanym przez Marka Zuckerberga i voila! Home działa!

Facebook Home (6)

Jak działa Facebook Home? Szybko, nie zawiesza się, a używanie go momentami jest przyjemniejsze niż czystego Androida. Zapewne Home na telefonie wygląda naprawdę nieźle, ale na 10-calowym tablecie zdjęcia okazują się być bardzo ziarniste, a na ekranie jest zbyt dużo wolnego miejsca. Na pierwszy rzut oka widać, że Facebook Home jest przeznaczony na ekrany smartfonów, a nie tabletów. Przynajmniej nie tych 10-calowych. Gdyby jednocześnie wyświetlało się więcej konwersacji, a zdjęcia wyglądały lepiej, to kto wie. Jednak jak na razie czuję, że Home niebawem pożegna mój tablet.

REKLAMA

Szczerze mówiąc, idea Home spodobała mi się głównie z jednego powodu: tak duży deweloper jak Facebook docenił urządzenia z czystym Androidem, które nie są Nexusami. Mam nadzieję, że zachęci to większą liczbę producentów, także tych nie niszowych, do tworzenia urządzeń z czystym Androidem. Wówczas wszystkie urządzenia z Androidem znacznie zyskałyby na spójności, a zmiana modelu jednej firmy na drugą byłaby mniej bolesna.

No i pochwalcie się, czy Wasze „chińczyki” już otrzymały Home!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA