REKLAMA

Czy to najlepsze wykorzystanie Street View, jakie istnieje? GeoGuessr

GeoGuessr to prosta gra wykorzystująca Google Street View. Gracz rzucany jest gdzieś w świat i musi odgadnąć, gdzie się znajduje. W 5 rundach zdobywa punkty przydzielane w zależności od tego, jak daleko jego typ znajdował się od właściwego miejsca. Proste i nieciekawe, prawa? Bzdura. To najlepsza edukacyjno - logiczna gra, z jaką spotkałam się ostatnio.

13.05.2013 14.59
Czy to najlepsze wykorzystanie Street View, jakie istnieje? GeoGuessr
REKLAMA

Granie w GeoGuessr to więcej, niż tylko strzelanie na oślep. Można, oczywiście, ale widok StreetView daje ogromne możliwości poznawcze. Gracz rzucany jest w przypadkowe miejsce. Czasem jest to jakaś miejscowość, czasem puste pole z ładnym widokiem, a czasem nawet las. Użytkownik może rozejrzeć się dookoła czy przemieścić na mapie, jak w Street View. Może rozpoznać budynek, który skądś kojarzy, konkretny krajobraz, a może też pobawić się w detektywa.

REKLAMA
geoguessr 8

To ostatnie jest najciekawsze. Rozglądając się można poszukiwać wskazówek - znaków, tablic czy nazw ulic. Można wypatrywać charakterystycznej roślinności, spoglądać na ludzi, a czasem trzeba w tym celu przewędrować spore obszary. Przy okazji w drugiej karcie można użyć wyszukiwarki, by sprawdzić co oznaczają nazwy na znakach, potem znaleźć dokładnie to miejsce na mapie poglądowej.

Trzeba myśleć, rozglądać się, dedukować i uczyć mapy. Przy okazji podziwiać widoki, czasem przepiękne. Genialne! I na dodatek niesamowicie wciąga, zwłaszcza, że wynikami można pochwalić się znajomym.

REKLAMA

GeoGuessr powinien stać się obowiązkową rozrywką na lekcjach geografii. Zamiast suchego zapamiętywania mapy odkrywanie świata w ten sposób. W końcu hasło GeoGuessra to "Let's Explore The World!".

Proste, a potężne!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA