REKLAMA

Amazon tworzy smartfony, i to z ekranami 3D? To już było, to się nie sprawdziło...

Spekulacje o tym, że Amazon miałby stworzyć własne smartfony - w końcu dlaczego nie, stworzył tablety to może pójść za ciosem - stają się coraz gorętsze. Mówi się też o set-top-boksach od Amazonu, a dziś Wall Street Journal donosi, że plany Jeffa Bezosa są ogromne i obejmują całą gamę urządzeń, w tym high-endowe smartfony z ekranami 3D.

09.05.2013 18.09
Amazon tworzy smartfony, i to z ekranami 3D? To już było, to się nie sprawdziło…
REKLAMA

Amazon jest sprytny i oferuje urządzenia, które służą przede wszystkim do konsumowania treści. Najlepiej od Amazonu oczywiście. Mamy Kindla-czytnik, mamy Kindle Fire-tablety, dlaczego nie set-top-box i smartfon? Tym bardziej, że Amazon nabiera doświadczenia w tworzeniu hardware i software.

REKLAMA

Podobno jednak Bezos ma większe plany i w labolatoriach Amazonu trwają prace nad projektami A, B, C i D, które dotyczą między innymi ekranu 3D. Obraz miałby być widoczny trójwymiarowo bez okularów, "pływać po ekranie" i nieco przypominać hologram, a na dodatek można byłoby kontrolować go oczami.

W to, że Amazon w najbliższych miesiącach zaprezentuje nowe urządzenia wierzę, bo to ma sens. W to, że Bezos odważy się wypuścić na rynek smartfona z ekranem 3D już nie, chyba, że jego inżynierowie stworzą coś przełomowego, kompletnie nowego. Bo jak na razie 3D nie przyjęło się ani w telewizorach, ani nawet w ekranach smatfonów. Bo te przecież były, tworzyło je LG i wrażenia z używania były, mówiąc delikatnie, tragiczne. Kiepska jakość, niewielka przydatność i bóle głowy szły w nieodłącznej parze z trójwymiarem.

REKLAMA
3d

Kto jednak wie? Może źródła Wall Street Journal mają rację i Amazon poszaleje z nowościami?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA