Tech  / News

WWDC 2013 wystartuje 10 czerwca. Wtedy poznamy iOS 7 i być może nową wersję OS X [ankieta]

Apple Worldwide Developers Conference to cykliczne spotkania programistów z przedstawicielami firmy z Cupertino. Konferencja odbędzie się w dniach 10-14 czerwca w San Francisco w Centrum Moscone West. Impreza jest ważna, gdyż wszyscy klienci i obserwatorzy rynku oczekują od Apple nowego oprogramowania.

Mobilny system iOS mimo, że znalazł wielu fanów najzwyczajniej domaga się już odświeżenia. Apple w ostatnich aktualizacjach znacząco rozwinęło jego funkcjonalność, dodając foldery, pasek powiadomień i asystenta głosowego. Użytkownicy liczą na nowe funkcje, usprawnienie obsługi, więcej możliwości personalizacyjnych. Prawie wszyscy wymagają od Apple odświeżenia szaty graficznej, która przez ostatnie lata niewiele się zmieniła i chociaż drobny lifting byłby wskazany.

apple-wwdc-2013

Kolorowe logo konferencji WWDC wskazuje na to, że odświeżenia iOS7 możemy być pewni. Kolorowe zaokrąglone kwadraty symbolizują zapewne nowe ikony z mobilnego systemu Apple. Prawdopodobnie nowy iOS 7 zostanie zaprezentowany już pierwszego dnia konferencji. Wersja deweloperska powinna być dostępna do pobrania niebawem po zakończeniu prezentacji. Oficjalna premiera nowego systemu odbędzie się zapewne we wrześniu wraz z prezentacją nowego iPhone'a.

Użytkownicy komputerów Apple czekają również na nowy system OS X. Jednak szczerze wątpię, czy zobaczymy go w czerwcu. Apple nie ma w zwyczaju łączyć konferencji i często na poszczególnych imprezach prezentuje tylko jeden produkt lub odświeżoną grupę pokrewnych urządzeń. Dodatkowo ostatnio po sieci krążyła wiadomość o tym, że Apple przeniosło część programistów odpowiedzialnych za oprogramowanie dla Maków do działu odpowiedzialnego na iOS. Jeśli wierzyć tym informacjom możemy zapomnieć o nowej wersji OS X.

Niemniej jednak nadzieja umiera ostatnia i być może Apple przygotuje dla swoich fanów dwie aktualizacje systemów operacyjnych jednocześnie.

źródło: businessinsider.com

View poll on GoPollGo

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst