REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Złamano zabezpieczenia uPlay. Każda gra Ubisoftu dostępna za darmo

Jak widać nie ma zabezpieczeń nie do złamania. Grupie rosyjskich hakerów udało się złamać zabezpieczenia uPlay i uzyskać dostęp do wszystkich gier uPlay. Złamany program zachowuje się tak, jakby użytkownik miał kupione wszystkie gry. Krótko mówiąc, są one do pobrania za darmo i bez zabezpieczeń DRM.

09.04.2013
16:31
Złamano zabezpieczenia uPlay. Każda gra Ubisoftu dostępna za darmo
REKLAMA

Co więcej, problem ten dotyczy nie tylko gier, które są obecnie dostępne w sklepach, ale też Far Cry 3: Blood Dragon, który był dopiero w planach, ale jak się okazało, już udostępniono go na serwerach Ubisoftu. Dzięki temu dziś rano pojawiły się pierwsze fragmentu Gameplay’u. Niemal na 100% nagrali go użytkownicy, którzy wykorzystali błąd w Ubiplay. Potwierdza to też poniższy screen, na którym gra ta jest oznaczona jako kupiona i pobierana. Waży ona 3051 MB.

REKLAMA
uplay

Wiadomo, że Ubisoft na razie nie naprawił tego problemu i jest on jeszcze aktywny. Ubisoft nie wydał żadnego komentarza w tej sprawie, ale już o niego poprosiliśmy polski oddział firmy. Sprawę będziemy dalej komentować.

REKLAMA

Zalecamy nie instalować i nie korzystać z tego błędu, nawet jeśli macie dostęp do tego exploitu. Podejrzewamy, że Ubisoft zbanuje wszystkie konta, które w nielegalny sposób pobiorą gry. Wydaje się to najbardziej prawdopodobnym i słusznym wyjściem. Ban oznacza stracenie dostępu nie tylko do nielegalnego oprogramowania, ale także do kupionych wcześniej w legalny sposób gier.

Źródło: Gameranx

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA