Gry  / News

Złamano zabezpieczenia uPlay. Każda gra Ubisoftu dostępna za darmo

Jak widać nie ma zabezpieczeń nie do złamania. Grupie rosyjskich hakerów udało się złamać zabezpieczenia uPlay i uzyskać dostęp do wszystkich gier uPlay. Złamany program zachowuje się tak, jakby użytkownik miał kupione wszystkie gry. Krótko mówiąc, są one do pobrania za darmo i bez zabezpieczeń DRM.

Co więcej, problem ten dotyczy nie tylko gier, które są obecnie dostępne w sklepach, ale też Far Cry 3: Blood Dragon, który był dopiero w planach, ale jak się okazało, już udostępniono go na serwerach Ubisoftu. Dzięki temu dziś rano pojawiły się pierwsze fragmentu Gameplay’u. Niemal na 100% nagrali go użytkownicy, którzy wykorzystali błąd w Ubiplay. Potwierdza to też poniższy screen, na którym gra ta jest oznaczona jako kupiona i pobierana. Waży ona 3051 MB.

uplay

Wiadomo, że Ubisoft na razie nie naprawił tego problemu i jest on jeszcze aktywny. Ubisoft nie wydał żadnego komentarza w tej sprawie, ale już o niego poprosiliśmy polski oddział firmy. Sprawę będziemy dalej komentować.

Zalecamy nie instalować i nie korzystać z tego błędu, nawet jeśli macie dostęp do tego exploitu. Podejrzewamy, że Ubisoft zbanuje wszystkie konta, które w nielegalny sposób pobiorą gry. Wydaje się to najbardziej prawdopodobnym i słusznym wyjściem. Ban oznacza stracenie dostępu nie tylko do nielegalnego oprogramowania, ale także do kupionych wcześniej w legalny sposób gier.

Źródło: Gameranx

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst