REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

1 minuta = 60 sekund = 6273 wiadomości na Facebooku

W polskim internecie wiele się dzieje. Aby uświadomić sobie to jak intensywnie tętni życiem nadwiślańska sieć wystarczy rzut oka na poniższą infografikę.

26.04.2013
17:49
1 minuta = 60 sekund = 6273 wiadomości na Facebooku
REKLAMA
REKLAMA

Zdecydowanie najbardziej zauważalną formą aktywności Polaków w internecie jest obsługa poczty e-mail. Ten tradycyjny już sposób przekazu informacji wrył się w nasze przyzwyczajenia i używamy maili, żeby załatwiać sprawy zarówno służbowe jak i prywatne. Tylko przez serwery Wirtualnej Polski przechodzi w przeciągu minuty 180 tysięcy e-maili i mówimy tutaj wyłącznie o poczcie odebranej.

Na drugim miejscu pod względem popularnych usług WP są komentarze. Jest to jednocześnie jeden z najważniejszych jak i często najbardziej znienawidzonych sposobów interakcji i wymiany opinii przez internautów. Im większy portal tym więcej tam spamu, trollowania i kłótni. Na Wirtualnej Polsce czytelnicy wpisują 25 tysięcy słów w przeciągu każdych 60 sekund.

Bardzo ciekawa jest wartość kwoty przeznaczanej na reklamę w sieci. Każdej minuty na zakup reklamowych powierzchni, kampanii marketingowych, linków itp. wydaje się prawie 29 tysięcy złotych. Nic dziwnego, że pomiędzy branżowymi portalami często panują napięte relacje. Duzi gracze rywalizują o duże pieniądze i walka ta trwa bezustannie.

Co ciekawe w przeciągu minuty na Allegro przybywa trzech nowych użytkowników. W tym samym czasie na Facebooku Polacy tworzą pięć nowych kont. Oczywiście specyfika obu serwisów jest zupełnie odmienna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby porównywać jedną z trzech najpopularniejszych polskich stron internetowych z najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie.

W ciągu 60 sekund na Allegro pojawia się 8800 nowych przedmiotów, a tymczasem na Facebooku zostawiamy 4259 komentarzy, 6273 wiadomości i 6670 lajków. Tutaj widać, że Facebook jest nie tylko śmietnikiem pełnym polubień, ale pełni również ważną funkcję komunikatora internetowego.

REKLAMA

Jak to kiedyś ktoś ładnie powiedział “Facebook to agregator kupy z funkcją czatu”. Zdanie to zdają się potwierdzać teraz statystyki.

polski-internet-w-60-sekund
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA