Tech  /  Felieton

Widziałeś już swój dom w Street View? Teraz dostępna jest cała Polska

Picture of the author
230 interakcji
dołącz do dyskusji

Usługa Street View jest bezsprzecznie bardzo przydatną funkcją oferowaną przez Mapy Google. Do tej pory pokrycie terytorium Polski zdjęciami Street View pozostawiało wiele do życzenia. Dzisiaj do Map Google została dodana nowa porcja zdjęć. Tym samym całe terytorium Polski jest dostępne na zdjęciach Street View. 

Street View w wielu krajach budzi sporo kontrowersji związanych z ochroną prywatności. Jednakże, do tej pory w Polsce znacznie więcej głosów w naszym kraju na temat tej usługi dotyczył jej niewielkiej dostępności. Dzisiaj Google dodało do zasobów Street View wiele nowych zdjęć, dzięki czemu możemy nie odchodząc od komputera zwiedzać miasta i miasteczka z całej Polski.

Po krótkiej analizie miejsc, które do tej pory nie były dostępne w Street View wynika, że dzisiejsza aktualizacja dostarcza zdjęcia wykonane latem ubiegłego roku. Teraz Polska dołączyła do Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch czy Hiszpanii gdzie bez przeszkód można korzystać ze Street View. Można by powiedzieć, że to dobry prognostyk, ale prawda jest taka, że Polska nie jest piorytetowym krajem dla Google tym samym na np. na pełną dostępność Google Play nadal musimy czekać.

Oczywiście, lepiej późno niż wcale Polska znalazła się w całości na Street View. Jednak pewien niedosyt pozostaje. Ciekawe czy teraz, gdy całe terytorium Polski jest dostępne w Street View rozpoczną się krzyki i lamenty osób wrażliwych na tematy ochrony prywatności. Gdy tak się nie stanie, to uznam że żyje już w innym kraju.


Wyświetl większą mapę

Aktualizacja przeprowadzona przez Google przynosi również dostęp do kolejnych atrakcji turystycznych jak Opactwo Benedyktynów w Tyńcu czy Pałac w Nieborowie. Mapy Google zyskały dzisiaj kolejny bardzo duży argument za tym by korzystać z nich na co dzień. Zatem nie pozostaje nic innego jak sprawdzić dzisiejszą aktualizację i wybrać się w podróż palcem po wirtualnej mapie i odwiedzić miejsca, w których dawno nie bywaliśmy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst