REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Drugi numer na jednej karcie SIM w Play - także dla klientów indywidualnych

Play zapowiedział dzisiaj wprowadzenie usługi umożliwiającej, zarówno klientom indywidualnym jak i biznesowym, korzystanie z dwóch numerów telefonów na jednej karcie SIM. Co interesujące drugi numer może być zarówno numerem stacjonarnym, jak i komórkowym. Czy w dobie urządzeń dual-sim tego typu rozwiązania są wciąż atrakcyjne?

15.04.2013
11:30
Drugi numer na jednej karcie SIM w Play – także dla klientów indywidualnych
REKLAMA
REKLAMA

Wydawać by się mogło, że czasy posiadania dwóch numerów odeszły w niepamięć. Koszty związane z korzystaniem z telefonii komórkowej uległy znacznej obniżce, a oferta usług abonamentowych oraz prepaid jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie dla siebie ofertę skrojoną na miarę. Nie bez znaczenia jest również pojawienie się telefonów komórkowych oraz smartfonów obsługujących równolegle dwie karty SIM.

Biorąc to wszystko pod uwagę zastanawia mnie czy faktycznie usługi takie jak „Drugi numer” są wciąż atrakcyjne dla klientów. Przyjrzyjmy się zatem czym jest nowość od Play. Gdy skorzystamy z usługi „Drugi numer” na naszej karcie SIM pojawi się drugi numer telefonu. Może to być zarówno nowy numer lub numer przeniesiony z innej sieci. Co ciekawe może być on zarówno komórkowy, jak i stacjonarny. Usługa jest dostępna dla wszystkich usług abonamentowych prócz Play Online.

W zależności od tego czy jesteśmy klientem indywidualnym czy biznesowym oferta usługi będzie się różniła.

W tej chwili regulamin usługi nie jest jeszcze dostępny, ale jak wynika z powyższej grafiki usługa zawiera dwie opłaty abonamentowe. Pierwsza dotyczy samego faktu korzystania z usługi „Drugi numer”, druga zaś jest abonamentem aktywnym na drugim używanym przez nas numerze, który jest objęty umową na czas nieokreślony.

REKLAMA

O ile w przypadku klientów biznesowych rozumiem sensowność i wygodę płynącą z takiego rozwiązania, tak w przypadku klientów indywidualnych nie widzę zalety takie rozwiązania. Usługa nie jest tez odkrywcza, gdyż np. Orange w swojej ofercie ma usługę Orange Ekstra Numer. Posiadanie przez Kowalskiego czy Nowaka dwóch numerów u tego samego operatora zawsze budzić będzie moje zdziwienie i niezrozumienie.

Jestem zdania, że dużo bardziej atrakcyjnym i lepszym rozwiązaniem są smartfony dual-sim. Niestety tych w przypadku rynku europejskiego jest niewiele i zwykle nie są to urządzenia z najwyższej półki. Odmienna sytuacja ma miejsce w krajach Azji, gdzie często nawet flagowe modele smartfonów są oferowane w wersji obsługującej dwie karty SIM. Szkoda, że podobnie nie jest dzieje się na europejskim rynku, bo jest to rozwiązanie znacznie lepsze niż usługi typu dwa numery na jednej karcie SIM.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA