REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowa Nokia Asha 210 jest ładna, tania i do tego całkiem smart

Nokia pokazała dzisiaj nowy telefon - Asha 210. To interesujący następca serii, która sprytnie zaciera granicę pomiędzy telefonami komórkowymi a smartfonami.

24.04.2013
10:33
Nowa Nokia Asha 210 jest ładna, tania i do tego całkiem smart
REKLAMA
REKLAMA

Rodzina urządzeń Asha to strzał w dziesiątkę w wykonaniu fińskiego producenta. Nokia w ostatnich latach utraciła pozycję lidera i przespała dotykową rewolucję, w wyniku czego Finowie wypadli z czołówki producentów smartfonów. Mimo wszystko Nokia dobrze trzyma się w nieco niższym segmencie, czyli w kategorii dumbfonów i tradycyjnych telefonów komórkowych. Wielu producentów całkowicie lekceważy tę półkę cenową i nie wypuszcza ciekawych urządzeń dla mniej wymagających użytkowników oraz klientów z mniejszym portfelem. Nokia nie śpi i wykorzystuje kolejne szanse.

nokia asha 210 qwerty

Nokia Asha 210 QWERTY idealnie wpasowuje się w to czego obecnie rynek oczekuje od telefonów komórkowych. Urządzenie, oprócz dzwonienia i SMS-owania, musi zapewniać dostęp do narzędzi społecznościowych. Dla wielu klientów tradycyjne wiadomości tekstowe to już przestarzała forma komunikacji. Nowoczesny telefon komórkowy musi oferować integrację z popularnymi sieciami społecznościowymi. Komunikatory społecznościowe takie jak Facebook Messenger, Google Talk, WhatsApp czy nawet Twitter to często najpopularniejsze formy kontaktu młodych ludzi.

Nowa Asha 210 jest stworzona do rozmów głosowych i komunikatorów tekstowych. Oprócz klawiatury QWERTY - która w przypadku Nokii zawsze była wygodna - posiada również dedykowany klawisz do komunikatora WhatsApp.

Pozwala on na wymianę wiadomości tekstowych ze znajomymi, którzy również posiadają tę aplikację. Identyfikacja użytkownika następuje po numerze telefonu komórkowego. Nie potrzebne są nowe loginy czy numery identyfikacyjne. Jeśli masz zapisany kontakt w książce telefonicznej, to masz namiary na znajomego w WhatsApp. Dzięki temu usługa jest bardzo prosta w konfiguracji i dla wielu osób zastąpiła ona tradycyjne, często drogie SMS-y. Co ważne, komunikator WhatsApp będzie w Nokii Asha 210 bezpłatny i to na zawsze.

nokia asha 210 specyfikacja

Nokia Asha 210 będzie występowała w dwóch wersjach, z jedną lub dwoma kartami SIM. To dobry ruch, ponieważ młodzi ludzie często korzystają z kilku numerów, aby móc uczestniczyć w różnych promocjach u poszczególnych operatorów. Opcję DualSIM docenią też osoby, które na co dzień chodzą z dwoma telefonami np. prywatnym i służbowym. Możliwość wrzucenia obu kart do telefonu, który sporej grupie odbiorców zastąpi nawet smartfon jest idealnym rozwiązaniem.

nokia asha 210 internet

Telefon posiada oprogramowanie dedykowane do obsługi sieci społecznościowych Facebook, Twitter oraz poczty Gmail. Najpopularniejsze usługi internetowe będą już zaimplementowane w telefonie. Ich konfiguracja nie powinna więc przysporzyć problemów.

nokia asha 210 foto

Nokia Asha 210 posiada oczywiście moduł WiFi, Bluetooth oraz aparat fotograficzny 2 Mpix. Ten ostatni parametr nie jest zbyt wygórowany. Z jednej strony można tłumaczyć nim aspekt finansowy. Jednak mając w pamięci prosty telefon Nokia X2, który miał aparat 5 Mpix i lampę LED czuję pewien niedosyt. Oprogramowanie kamery pozwala na łatwe wykonywanie zdjęć (również autoportretów), ecycję oraz ich udostępnianie znajomym za pomocą popularnych sieci społecznościowych. Dodatkowa funkcja Slam dzielenia się fotkami umożliwia przesyłąnie ich przez Bluetooth bez potrzeby parowania i uwierzytelniania obu urządzeń. Nowa Asha 210 posiada ekran o przekątnej 2,4 cala.

REKLAMA

Urządzenie trafi na rynek w pięciu wersjach kolorystycznych. W prezencie klienci otrzymają paczkę darmowych gier w skład, których wejdzie Fifa 13, Need for Speed Shift, Medal of Honor oraz Bejeweled. Urządzenie będzie kosztowało około 72 dol. czyli 220 zł. To bardzo przyzwoita cena. Nokia Asha 210 trafi na sklepowe półki jeszcze w drugim kwartale 2013 r.

Zapowiada się bardzo ciekawe. Chętnie ją przetestujemy, gdy tylko będzie to możliwe.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA