REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

nc+ to także problem dla klientów operatora Orange, który jak gdyby nigdy nic oferuje pakiety n

Sprawa nc+ będzie z nami jeszcze przez długi czas, firma raczej szybko nie posprząta po sobie bałaganu. Problemy po mariażu platform dotkną też abonentów Orange korzystających z usług telewizyjnych.

03.04.2013
10:36
nc+ to także problem dla klientów operatora Orange, który jak gdyby nigdy nic oferuje pakiety n
REKLAMA

Orange, a dawniej Telekomunikacja Polska od wielu lat próbuje swoich sił w sprzedaży usług i pakietów telewizyjnych. Początkowo usługi łączone proponowane był wraz z Cyfrą+, a abonenci mogli skorzystać z rabatów wybierając jednocześnie ofertę Cyfyr+ i Telekomunikacji Polskiej. Od 2006 roku rozpoczęto świadczenie Neostrady z TV (Videostrady) czyli 17 kanałów telewizyjnych z możliwością doboru pakietów z oferty Cyfry+ świadczonych w technologii DSL. W 2008 roku Cyfra+ została wycofana z oferty i TP zaoferowała własne pakiety programowe. W czerwcu 2011 zmieniono ofertę kanałową i zastąpiono je pakietami telewizji n. W 2012 roku Neostrada TP z telewizja została przemianowana na Orange TV. Usługa jest świadczona zarówno drogą kablową jak i satelitarną.

REKLAMA

Na stronach Orange dalej dostępna jest stara pakietyzacja, promowane są kanały nPremium, które pod koniec tygodnia znikną z oferty. Operator również reklamuje i sprzedaje kanały, których nie ma w ofercie już od 1 kwietnia bieżącego roku. Można więc bez większych problemów zamówić FunPack HD z pakietami telewizyjnymi n, przez internet. Jest to duża „wtopa” organizacyjna. Skoro szczegóły oferty łączonej nie zostały przedstawione to na ten okres powinna powstać jakaś „strona zaślepka”.

orange nc+

To jednak nie jedyny problem, w końcu abonenci Orange z pakietami telewizyjnymi n, również zostali objęci zmianami, a to oznacza, że także im przysługuje prawo do zerwania umowy. Oni także otrzymali już listy informujące o automatycznej migracji do oferty nc+. Przy czym nc+ oferuje klientom Orange kanały Canal+ Family i Canal+ Family 2 w absurdalnej cenie 40 złotych miesięcznie.

orange nc+

Jak widać oferta nc+ dalej zraża do siebie użytkowników, z różnych usług telewizyjnych Orange/TP korzysta ponad 700 tysięcy abonentów (nie wszyscy z pakietów n), to jest kolejne grono osób, którym pod nos podtykane są listy z wątpliwymi zasadami migracji i regulaminami, którymi interesuje się już UOKiK.

REKLAMA

Co ciekawe problemy z nc+ wkrótce mogą mieć także te osoby, które mimo wysokich cen zdecydowały się skorzystać z oferty nc+. Wszystko za sprawą rzekomych promocji. Podpisując umowę lub migrując użytkownicy otrzymują w „prezencie” od nc+ kanały premium na kilka miesięcy. Prawdopdobnie pakiety te nie wyłączą się automatycznie (tak jest przynajmniej w regulaminie promocji Canal+ Silver gratis na 2 miesiące do pakietu Universe+), należy więc z nich zrezygnować po przez kontakt z Biurem Obsługi Klienta inaczej można spodziewać się naliczania dodatkowych opłat.

Arogancja nc+ poraża, platforma strzeliła sobie już w obie stopy i jedną rękę. To nie wygląda ciekawie. Miliony abonentów czekają na ruch nc+, a przedstawiciele firmy od końca zeszłego tygodnia milczą.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA