REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

iTaxi oraz Nokia fundują darmowe kursy taksówką. Niestety trudno je zamówić

Jesteście z Warszawy i chcecie za darmo przejechać się taksówką? Jest to możliwe, jeśli posiadacie smartfon Nokia Lumia. By to zrobić, wystarczy ze sklepu Windows pobrać aplikację iTaxi i zamówić odpowiednio oznaczony samochód.

03.04.2013
15:11
Źródło: Autokult.pl
REKLAMA

Wczoraj na ulice Warszawy wyjechały dwie oznaczone taksówki. Można poruszać się nimi w obrębie stolicy bez żadnych opłat. Jak znaleźć taki środek transportu? Konieczne jest uruchomienie aplikacji iTaxi i wybranie na cyfrowej mapie miasta taksówki oznaczonym logo fińskiej korporacji. Po przyjeździe taksówki należy tylko pokazać smartfon Nokia Lumia i potwierdzić nazwisko, na jakie było złożone zamówienie.

REKLAMA

Z darmowego kursu można korzystać tylko na terenie Warszawy i nie częściej niż raz na 96 godzin. Inne ograniczenia to fakt, że pojedynczy kurs taksówki nie może być droższy niż 200 zł według taryfikatora danego taksówkarza. Całodzienne rajdy po galeriach handlowych zatem odpadają. Akcja rozpoczęła się wczoraj i potrwa do 29 czerwca bieżącego roku.

iTaxi

Jako posiadacz Nokii Lumia 920, miałem chęć skorzystania z tej usługi. Okazało się bowiem, że po zajęciach na siłowni na ulicy Puławskiej 428 musiałem szybko pojechać na Ursus, czyli przejechać kilkanaście kilometrów. Kurs okazał się… niemożliwy. Okazało się, że taksówka jest zaparkowana za daleko i poproszono mnie o wybranie bliższej taksówki. Uznałem to za zrozumiałe, nikt nie będzie jechał specjalnie do mnie 11 kilometrów. Z kolei gdy już znalazłem się w centrum, okazało się, że żadna taksówka nie jest dostępna. Po swojej przygodzie doszedłem do dwóch wniosków.

REKLAMA

Po pierwsze, usługa jest skierowana przede wszystkim do osób znajdujących się w centrum (chyba że coś się zmieni), po drugie,  nie warto traktować darmowej taksówki od Nokii jako priorytetowego środka transportu (w końcu są tylko dwa samochody na 3 miliony ludzi). Promocja ta ma nas po prostu zachęcić do kupna Lumii, korzystania z iTaxi. Przy wyszukiwaniu darmowej taksówki będziemy korzystać z iTaxi, co po pewnym czasie może stać się naszym nawykiem. Oprócz tego może okazać się, że widząc brak darmowych taksówek, zdecydujemy się na płatny kurs.

Muszę przyznać, że ta akcja marketingowa została bardzo dobrze rozegrana przez Nokię oraz iTaxi. Jest jednocześnie przydatna (niekiedy) i przyzwyczaja nas do korzystania z konkretnych, promowanych przez firmy rozwiązań. Sam postaram się jeszcze skorzystać z tej usługi, gdy tylko uda mi się to, na pewno o tym napiszę.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA