REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google Now na iPhone'a i iPada już jest!

Jeśli na swoich iPhone'ach lub iPadach macie zainstalowaną aplikację Google Search warto odwiedzić App Store, by zaktualizować aplikację. Jej najnowsza wersja przynosi wielce oczekiwaną nowość - Google Now!

29.04.2013
17:12
Google Now na iPhone’a i iPada już jest!
REKLAMA

Wprawdzie Now na iOS zawsze będzie wybrakowane w stosunku do wersji na Androidzie ze względu na brak integracji z systemem Apple'a, ale to mimo wszystko świetne narzędzie. Drugie "wprawdzie" jest nieco gorsze - Google Now w Polsce ciągle raczkuje, ale ponownie - mimo tego, to świetne narzędzie.

REKLAMA

Google Now to po części odpowiedź Google'a na Siri, głosową asystentkę produkcji Apple'a, a po drugiej części gigantyczny krok naprzód w kierunku pełnej automatyzacji Sieci na potrzeby użytkownika. Google Now zbiera wszystkie informacje z usług Google'a, by odpowiedzieć nam na pytania, szybciej aniżeli sami o nich pomyślimy. Jeśli jesteśmy zagranicą, to na podstawie lokalizacji Now wyświetli nam informacje nt. kraju, pomoże przetłumaczyć podstawowe zwroty na lokalny język, przeliczy walutę na lokalną, pokaże co ciekawego do znalezienia w okolicy, itd.

Google Now, iPone, a
Google Now, iPone, b

Jeśli szukaliśmy niedawno adresu w wyszukiwarce, to przy wyjściu z domu Now zaproponuje nam nawigację do szukanego celu. Jeśli jesteśmy poza domem, to Now zasugeruje nam nawigację do naszego domu. Jeśli lubimy Lakersów, to Now wyświetli nam ostatnie wyniki drużyny Kobe'iego Bryanta. Możliwości Now już są wielkie, ale to dopiero początek. W połączeniu z rozwijanym przez Google'a Knowledge Graph, oraz wyszukiwaniem semantycznym, Now ma szansę stać się czymś więcej niż tylko "asystentem".

Na Androidzie Now działa już od dłuższego czasu i najczęściej jest zintegrowany z ekranem startowym. Na iOS to niemożliwe, bo Apple nie pozwala nikomu grzebać w ekranie startowym - ani Facebookowi z Facebook Now, ani Google'owi z Google Now.

Google_Now__iPone__c
Google Now, iPone, d

Now przychodzi jako element aplikacji Google Search i o ile dotychczas ta aplikacja miała niewielką rację bytu, bo przecież szukaliśmy informacji w Google za pomocą przeglądarki, to teraz jej ikonkę warto ustawić na pierwszym ekranie iPhone'a.

Now na iOS wygląda niemal identycznie jak na Androidzie. To bardzo dobra decyzja Google'a, ponieważ homogeniczny wygląd na wszystkich platformach to priorytet to zintegrowania usługi z naszym codziennym życiem.

REKLAMA
Google Now, iPone, e

Po odpaleniu aplikacji Google, Now można włączyć gestem palca z dołu do góry. Wtedy pojawią się karty. W oficjalnej informacji Google'a czytamy, że nie wszystkie karty są dostępne na iOS. Z 29 typów kard 22 dostępnych będzie na iOS. Ale dla nas, dla Polaków, to niewiele zmienia, bo większość kart Now ciągle u nas nie działa. Na iOS nie będzie także powiadomień z Now, nie można także zintegrować Now z ekranem startowym, o czym wspominałem powyżej. To spore ograniczenia, ale mimo wszystko warto przyklasnąć Google'owi, że pamięta o użytkownikach iPhone'ów serwując im swoje świetne narzędzie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA