REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dropbox przygotował dla Polaków i polskich firm miłą niespodziankę

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Dropbox obrał kurs na klientów biznesowych, nie wspominając o jeszcze jednej ważnej zmianie. Popularna chmura przygotowała małą niespodziankę dla Polaków.

11.04.2013
9:31
Dropbox przygotował dla Polaków i polskich firm miłą niespodziankę
REKLAMA
REKLAMA

Dropbox zwraca uwagę na to, że osoby z którymi dzielimy się plikami powinny w łatwy sposób móc przeglądać wszystkie zasoby. Aby było to możliwe potrzebne jest wsparcie większej ilości języków. Do niedawna Dropbox wspierał dziewięć wersji językowych.

Twórcy aplikacji postanowili przetłumaczyć 553 800 słów tak, aby chmura przemówiła do użytkowników z Polski, Rosji, Indonezji, Malezji i Chin w ich własnym języku. To bardzo miły gest ze strony Dropboksa. Obecnie program wspiera 15 wersji językowych w tym polską.

dropbox po polsku mac

Czyżby zmiany związane z przekwalifikowanie usługi Dropbox Teams na Dropbox for Business miały dodatkowo coś wspólnego z nowymi tłumaczeniami? To możliwe. Języki, na które przetłumaczono aplikację otwierają przed firmą drzwi do nowych rynków.

Chcąc sprzedawać usługi nie tylko użytkownikom indywidualnym, ale też firmom i korporacjom należy oferować coś więcej niż konkurencja. Dropbox może nie ma najniższych cen na rynku, ale polska wersja językowa oprogramowania może być kluczem do drzwi wielu firm nad Wisłą.

Polska wersja językowa oprogramowania jest już dostępna dla komputerów Mac, PC oraz z poziomu przeglądarki internetowej. Aplikacja na Androida też jest już dostępna w naszym języku. Jedynie użytkownicy iOS będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Dropbox zapowiada, że to wydanie pojawi się już wkrótce.

grafika dropbox

Co ciekawe z okazji wypuszczenia na rynek nowych tłumaczeń, na oficjalnym blogu Dropboksa pojawił się wpis w języku polskim. Dodatkowo przygotowano ciekawostkę dotyczącą tego jak Polacy wykorzystują tę popularną chmurę. Okazuje się, że w ciągu tygodnia Polacy przesyłają do Dropboksa tyle zdjęć, że można by nimi zapełnić Muzeum Narodowe w Krakowie. Liczba użytkowników tej chmury w Polsce wzrosła o 154% względem ostatniego roku, a każdego dnia zapisujemy na wirtualnym dysku ponad 5 mln. plików.

REKLAMA

Teraz się już nie dziwię, że Dropbox zdecydował się przetłumaczyć nam swoje aplikacje na nasz język.

Dobra robota. Dziękujemy! :)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA