REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Domeny.Allegro.pl - nowy serwis Grupy Allegro, który namiesza na rynku adresów internetowych

Allegro jest polskim synonimem zakupów w internecie. Do tej pory na aukcjach handlowano usługami internetowymi i domenami. Teraz Grupa Allegro przygotowała nowy serwis dedykowany właśnie giełdzie domen.

24.04.2013
13:29
Domeny.Allegro.pl – nowy serwis Grupy Allegro, który namiesza na rynku adresów internetowych
REKLAMA
REKLAMA

Allegro jest obecne praktycznie we wszystkich gałęziach handlu internetowego. Teraz Grupa Allegro zaatakowała kolejną grupę produktów. Chodzi oczywiście o domeny internetowe.

Do tej pory osoby chcące handlować domenami korzystały z kilku miejsc w sieci. Istnieje kilka naprawdę dobrze zrealizowanych projektów giełd domen. Do tego dochodzą klasyczne aukcje Allegro. Tak duża różnorodność sprawiała, że sprzedawcy mieli często problemy by dobrze przedstawić swoje oferty klientom.

domeny allegro wyszukiwarka

Grupa Allegro wpadła na interesujący pomysł. Serwis Domeny Allegro jest przede wszystkim giełdą, która działa niezależnie od kategorii z domenami w serwisie Allegro. Nowa platforma ma umożliwić użytkownikom możliwość kupna oraz sprzedaży adresów internetowych.

Partnerem Grupy Allegro, który współtowarzyszy przy tym projekcie jest serwis AZ.pl - jeden z największych dostawców usług domenowo-hostingowych w Polsce. To dzięki AZ będziemy mogli kupić wolne adresy internetowe prosto z serwisu Domeny Allegro. Firma ta będzie świadczyła dla użytkowników Allegro usługi związane z pełną obsługą, czyli rejestracją, handlem domenami, a nawet hostingiem i tworzeniem stron internetowych.

Domeny kupione w nowym serwisie Allegro będą mogły być przekierowane do usług użytkownika lub automatycznie wystawione na giełdę. W handlu domenami ważnym elementem są nie tylko adresy z rynku wtórnego, ale również nowe domeny, których nazwy wymyślił sprzedający. Serwis Domeny Allegro będzie umożliwiał również usługę przechwytywania domen, czyli kupowania używanych adresów w momenie, gdy obecny właściciel przestanie je opłacać i zostaną zwolnione.

giełda domen allegro

Loginem do usługi Domeny Allegro pozostaje standardowe konto z serwisu Allegro. Proces zakupu domeny został uproszczony i sprowadza się do trzech szybkich kroków. Transakcje będą realizowane w bezpiecznym systemie ESCROW za pośrednictwem PayU.

przechwytywanie domen allegro
REKLAMA

Z poziomu Domeny Allegro będzie można również założyć sklep na iStore.pl, wykupić i podpiąć hosting oraz oczywiście zarządzać adresem internetowym. W serwisie Allegro nadal będzie dostępna kategoria domeny, która będzie funkcjonowała tak jak przywykli do tego stali użytkownicy. Aukcje te nie będą integrowane z giełdą. Obecnie osoby szukające domen na giełdzie nie widzą, że dana domena jest dostępna w serwisie Allegro. Ten element wymaga jeszcze dopracowania.

Grupa Allegro wykonała mocny ruch na rynku adresów internetowych. Obawiam się, że znane giełdy domen odczują to boleśnie na własnej skórze.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA