Złap moc, nie kabel - bezprzewodowe ładowanie w smartfonach Nokia

Lokowanie produktu

Wiele osób chciałoby zapomnieć o plątaninie kabli ładowarek do telefonów. Dlatego z dużym zainteresowaniem spotkały się smartfony, które oferują bezprzewodowe ładowanie, dzięki zastosowaniu technologii zgodnej ze standardem Qi. Warto się przyjrzeć trzem ładowarkom bezprzewodowym współpracującym ze smartfonami Nokia Lumia.

02.04.2013 13.42
Złap moc, nie kabel – bezprzewodowe ładowanie w smartfonach Nokia

Ładowarka Nokia DT-900

Pierwszą z dostępnych ładowarek jest Nokia DT-900, która charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem oraz solidnym wykonaniem. Dzięki tej podstawce w prosty sposób możemy naładować smartfon Nokia Lumia 920. Wystarczy na podłączoną do prądu podstawkę położyć smartfon z systemem Windows Phone 8, by jego ładowanie zostało rozpoczęte w sposób automatyczny. Gdy bateria telefonu zostanie całkowicie naładowana, poinformuje nas o tym fakcie umieszczona w ładowarce dioda LED. To co na pewno wyróżnia tę ładowarkę to ciekawe wzornictwo oraz kolorystyka DT-900. Dzięki temu zabiegowi bardzo dobrze komponuje się wraz z Lumią 920. Również gabaryty tej podstawki będącej również ładowarką wydają się być skrojone na miarę, a jej niewielka waga będzie zaletą, którą docenią wszystkie osoby, które dużo podróżują.

Jest ona dostępna w kolorze czarnym, białym, czerwonym, żółtym i niebieskim. Bezprzewodową ładowarkę Nokia DT-900 można nabyć za 199 złotych.

Stacja dokująca DT-910

Gdyby jednak ktoś chciał korzystać z telefonu ładując go bezprzewodowo warto zainteresować się stacją dokującą DT-910 dodatkowo wyposażoną w moduł NFC. Jedyne co należy zrobić to umieścić Nokię Lumię w stacji dokującej, aby naładować smartfon umożliwiając przy tym wygodne korzystanie ze wszystkich funkcji telefonu. Dzięki zastosowaniu modułu NFC, DT-910 sprawdzi się umieszczona na szafce nocnej w sypialni. Dzięki wykorzystaniu komunikacji bezprzewodowej oraz aplikacji Nokia Accesories możemy zaprogramować aplikacje, które zostaną uruchomione po oparciu np. Nokii Lumia 920 na stacji dokującej. Dla przykładu może to być odtwarzacz muzyki lub też aplikacja alarmu.

Stacja dokująca Nokia DT-910 jest oferowana w cenie 249 złotych. Dostępne są różne wersje kolorystyczne. W tym przypadku w dwóch ponadczasowych barwach – białej i czarnej.

Poduszka Fatboy (DT-901)

Jeśli jednak ktoś nie jest zwolennikiem tradycyjnego wzornictwa to powinien zwrócić uwagę na akcesorium, które podczas premiery Nokii Lumii 920 wywołało wiele pozytywnych komentarzy. Poduszka Fatboy Regarchable Pillow (DT-901), to inna niż wszystkie ładowarka bezprzewodowa zaprojektowana przy współpracy z firmą Fatboy, producentem designerskich mebli. Jedyne co należy zrobić przy użyciu tej ładowarki to położyć wygodnie Lumię na poduszce i dzięki indukcji elektromagnetycznej zapomnieć o plączącym się kablu ładowarki.

Poduszka czyli Nokia DT-901 jest oferowana w formie podstawki w wielu kolorach. Tę niecodzienną ładowarkę bezprzewodową można nabyć w cenie 280 złotych.

nokia-wireless-charging-pillow-by-fatboy-color-range_small one
nokia-wireless-charging-plate-dt-900-color-range_small one
nokia-wireless-charging-stand-dt-910-with-nokia-lumia-920_small one

Na koniec warto wspomnieć, że aby cieszyć się bezprzewodowym ładowaniem wystarczy wyposażyć smartfon Nokia Lumia 820 w specjalną obudowę Nokia CC-3041 i skorzystać z możliwości, jaką w standardzie oferuje większy brat, czyli Nokia Lumia 920 z systemem Windows Phone 8.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider's Web, firmą Nokia.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu