REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zamawianie leków wprost z ekranu smartfona? Już możliwe! Appteka

Apteki internetowe na trwałe wpisały się w krajobraz polskiego internetu. Nikogo już nie dziwi możliwość zamówienia leków, suplementów diety czy produktów medycznych przez internet oraz ich odbiór osobisty w aptece lub dostarczenie do naszego domu. Jednak dopiero teraz powstała aplikacja Appteka pozwalająca zamawiać również leki na receptę nie będąca produktem jednej z sieci aptek.

22.04.2013
18:30
appteka-aplikacja-ios-android-leki-apteka
REKLAMA
REKLAMA

Appteka to aplikacja mobilna przeznaczona zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Nie jest to aplikacja jednej z sieci aptek, a spółki Pharma Partner działającej na rynku nowych technologii w obszarze zdrowia. Co za tym idzie jest to raczej agregator informacji o lekach oraz aptekach i ich ofercie niż aplikacja sklepu, w tym przypadku apteki internetowej.

W aplikacji Appteka znajdziemy między innymi informacje na temat leków i produktów kosmetycznych objętych promocją. Listę ponad 600 takich pozycji możemy sortować i filtrować ze względu na nazwę lub cenę. Niestety zabrakło podziału na kategorie produktów. Interesujący nas lek możemy również wyszukać wpisując jego nazwę, czy dolegliwość, na jaką się go stosuje. Możliwe jest również zeskanowanie kodu kreskowego produktu. Istotny jest fakt, że aplikacja sama podaje listę tańszych zamienników, co może się okazać bardzo przydatne, jeśli nie chcemy nadwyrężyć naszego budżetu zakupami. Gdy już wybierzemy odpowiedni produkt objęty promocją wystarczy dodać go do naszego wirtualnego koszyka.

Gdy skompletujemy zamówienie pozostaje nam tylko je zatwierdzić, podać nasze dane jak imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Następnie należy wybrać aptekę w naszej okolicy, w której złożone zamówienie odbierzemy. Tutaj pojawia się małe ograniczenie. Oczywiście na mapie naszej okolicy raczej nie znajdziemy wszystkich aptek, jednak to nie jest wielki problem, bo ich liczba, przynajmniej w przypadku Poznania jest zadowalająca. Jednak, aby zamówienie mogło zostać przyjęte do realizacji jego kwota musi wynosić minimum 20 złotych.

W aplikacji Appteka możliwe jest również realizowanie recept, jakie otrzymaliśmy od lekarza. Wszystko, co należy zrobić to wykonać zdjęcie recepty oraz wysłać ją poprzez aplikację i tak jak w przypadku innych produktów leki będą dostępne do odbioru w wybranej przez nas aptece. Zdjęcie przesłanej recepty zostanie odczytane przez farmaceutę zatrudnionego przez twórców tej aplikacji mobilnej. W regulaminie znajdziemy jasne zapisy mówiące o tym, iż zdjęcie recepty będzie użyte jednorazowo i tylko w celu odczytania zapisanych produktów. Po odczytaniu z niej danych jest ona automatycznie usuwana z systemu. My, jako osoba zamawiająca, otrzymujemy informację o dostępności danych produktów i możemy je dodać do naszej listy zakupów.

REKLAMA

Aplikacja Appteka to również wirtualna mapa naszej okolicy z naniesionymi na nią aptekami. Ta funkcja, choć jest najprostsza z obecnych, w aplikacji może być wielokrotnie bardzo przydatna. Dzięki niej znajdziemy najbliższą aptekę, jak również informacje o godzinach otwarcia oraz telefon kontaktowy.

Appteka to stosunkowo nowa aplikacja, nad którą trzeba jeszcze trochę popracować. W szczególności nad poszerzeniem bazy oferowanych produktów, jak i współpracujących aptek. Bez wątpienia może być jednak przydatna i została starannie wykonana, dzięki czemu jej obsługa nie sprawia problemów na HTC One X. Dla wielu osób zamawianie leków poprzez internet, a tym bardziej przesyłanie recept drogą elektroniczną to niewyobrażalna rzecz ze względu na ochronę danych osobowych, informacji na temat stanu zdrowia itd. Jednak popularność aptek internetowych dowodzi, że spora grupa internautów nie ma takowych obaw i to właśnie dla tych osób bez wątpienia ciekawą propozycją jest Appteka.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA