REKLAMA

ZnanyLekarz.pl - znajdź dobrego lekarza i umów się na wizytę na pomocą smartfona

Wizyty u lekarza nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy. Znalezienie najlepszego lekarza i umówienie się na wizytę u niego bywa czasami sporym wyczynem. Pomocnym w tej kwestii będzie serwis ZnanyLekarz.pl, który uruchomił mobilną wersję swojej strony oraz aplikację dla smartfonów z systemem Android, dzięki któremu poznamy opinie na temat lekarzy oraz umówimy się na wizytę.

01.03.2013 10.37
ZnanyLekarz.pl – znajdź dobrego lekarza i umów się na wizytę na pomocą smartfona
REKLAMA
REKLAMA

Serwis ZnanyLekarz.pl początkowo pozwalał na wystawianie opinii na temat lekarzy różnych specjalizacji przyjmujących pacjentów na terenie całego kraju. Obecnie prócz informacji na temat konkretnego lekarza, możliwe jest umówienie wizyty bezpośrednio przy użyciu tego serwisu, od dzisiaj również z ekranu naszego telefonu czy tabletu. W serwisie wystarczy wybrać specjalizację, która nas interesuje oraz miasto, by otrzymać listę lekarzy.

znanylekarz_pl_wyszukiwarka_lekarzy_serwis_google_android_smartfony_medycyna_adres_telefon_lekarz_02_1
znanylekarz_pl_wyszukiwarka_lekarzy_serwis_google_android_smartfony_medycyna_adres_telefon_lekarz_1

Każdy profil lekarza zawiera podstawowe informacje na jego temat: dane kontaktowe, jak również informacje na temat wykonywanych zabiegów, specjalizacji, zdobytego dotychczas doświadczenia zawodowego i naukowego. Każdy profil lekarza w serwisie posiada sekcję, gdzie można dodawać oraz znaleźć opinie na temat danego lekarza wystawione przez innych użytkowników serwisu. Na ocenę całościową składa się zarówno ocena w 5-cio punktowej skali, jak i ocena opisowa, jaką wystawili pacjenci lekarza.

znanylekarz_pl_wyszukiwarka_lekarzy_serwis_google_android_smartfony_medycyna_adres_telefon_lekarz_15
znanylekarz_pl_wyszukiwarka_lekarzy_serwis_google_android_smartfony_medycyna_adres_telefon_lekarz_16

Od dzisiaj możliwe jest korzystanie z mobilnej wersji serwisu, dzięki której można w wygodny sposób korzystać z zasobów serwisu. Lekarzy możemy wyszukiwać podając nazwisko lub nazwę placówki. Możemy również wybrać daną specjalizację z szerokiej listy oraz miejscowość, której dotyczy zapytanie. Możliwe jest, by serwis sam zlokalizował miejsce, w którym przebywamy i jeszcze bardziej ułatwił znalezienie odpowiedniego lekarza, na liście wyników wyszukiwania znajdziemy również informację na temat odległości, jaka dzieli nas od gabinetu, w którym przyjmowani są pacjenci. Tak jak w normalnej wersji serwisu, tak i w mobilnej otrzymamy dostęp do wszystkich informacji na temat konkretnego lekarza. Możliwa jest również rejestracja na wizytę u danego lekarza. W tym celu nie trzeba nawet dokonywać rejestracji w serwisie. Wystarczy podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu kontaktowego po wybraniu terminu wizyty z dostępnego kalendarza.

REKLAMA

Aplikacja mobilna przeznaczona dla urządzeń z Androidem. Zapewnia jeszcze większą wygodę korzystania niż mobilna strona serwisu. Muszę przyznać, że testowana aplikacja na HTC One X z Androidem 4.1.1 działa bardzo dobrze. Nie mogę w żaden sposób przyczepić się do jej wykonania, działa bardzo płynnie i daje użytkownikowi wszystkie możliwości obecne w serwisie. Obecnie planowane jest już udostępnienie w najbliższym czasie wersji aplikacji dla systemu iOS.

ZnanyLekarz.pl to bardzo ciekawy serwis, który już teraz posiada grono ponad 2 milionów użytkowników odwiedzających go każdego miesiąca. Użytkownicy wystawili do tego ponad 300 tysięcy opinii o lekarzach. Trzeba przyznać, że cel, jakim było skrócenie drogi do lekarza został osiągnięty, a rzesza użytkowników dobitnie o tym świadczy. Jeśli mógłbym się do czegoś przyczepić to do faktu, że grupa kilkuset medyków, do których można się zarejestrować poprzez serwis, to wciąż w mojej ocenie niewiele, ale lista lekarz wciąż się powiększa. W całym serwisie ZnanyLekarz.pl brakuje mi jednej rzeczy, a mianowicie zaznaczenia przy konkretnych specjalistach czy przyjmują pacjentów w ramach kontraktów z NFZ-etem czy oferują jedynie wizyty prywatne. Nie zmienia to faktu, że serwis jest wart polecenia. Obyśmy jednak nie byli zmuszeni do korzystania z jego zasobów, a czynili to tylko w ramach profilaktyki, czego wszystkim życzę :-)

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA