REKLAMA

Statystyki Allegro pomogą sprzedawcom

Allegro wprowadza nową usługę dla aktywnych sprzedawców. Sprzedający będą mieli dostęp do narzędzia, jakim są Statystyki Allegro.

21.03.2013 11.36
Statystyki Allegro pomogą sprzedawcom
REKLAMA
REKLAMA

Statystyki Allegro to osobne narzędzie umożliwiające aktywnym sprzedającym na monitorowanie swojej sprzedaży. Wśród analizowanych danych znalazły się takie rzeczy jak poniesione koszty dotyczące sprzedaży czy koszt promowania ofert. Użytkownicy będą mogli ponadto zobaczyć trendy sprzedażowe, dzięki którym bardziej dopasują się do potrzeb odbiorców. Usługa jest już dostępna pod adresem statystyki.allegro.pl.

Statystyki Allegro

Aby rozpocząć przeglądanie statystyk należy zalogować się na specjalnej podstronie oraz wybrać opłatę, która zostanie doliczona do rachunku za usługi Allegro. Tak, statystyki nie są darmowe. Standardowe ceny plasują się na 19,99, 89,99 oraz 129,99 zł kolejno dla okresów jednego, sześciu oraz dwunastu miesięcy. Obecnie trwa promocja pozwalająca na wypróbowanie usługi w niższej cenie (odpowiednio 12,99, 64,99 i 99 zł).

Statystyki Allegro ukazują się zaraz po doliczeniu odpowiedniej kwoty do rachunku. Dane pojawić się mają w przeciągu 24 godzin od aktywacji.

Otrzymałem wcześniejszy dostęp do usługi, jednak na chwilę pisania tego wpisu, nie miałem jeszcze zaktualizowanych statystyk dotyczących mojej sprzedaży. Uzupełnię je w odpowiednim czasie.

Statystyki Allegro pod kategorią Moje Statystyki można dopasować wg okresu (domyślnie 1 miesiąc, baza od czerwca 2012 roku) oraz kategorii danych przedmiotów i ofert (oferta to aukcja wieloprzedmiotowa). Osobne zakładki mamy dla aukcji zakończonych sprzedażą, towarów niesprzedanych, aukcji trwających oraz poniesionych kosztów związanych ze sprzedażą.

statystyki allegro

Ciekawą opcją jest zestawienie kosztów dotyczących promowania sprzedawanych produktów. Możemy je posegregować w kategoriach zwrotów, kosztów promowania i opłat oraz zestawienie wszystkich.

statystyki allegro

Wyniki poza wykresami możemy wyświetlić w tabeli mając dokładny pogląd na prezentowaną wartość w zależności od dnia.

Trendy Allegro

Druga kategoria pokazuje m.in. ile przedmiotów zostało sprzedanych w danym okresie czasu z danej kategorii. Kategorie możemy zawęzić przykładowo do procesorów z rodziny Core i5 przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych (poniższe screeny).

statystyki allegro
statystyki allegro

Statystki Allegro z pewnością przydadzą się sprzedawcom, którzy dość często korzystają z serwisu. W łatwy sposób można sprawdzić, co, ile i kiedy najchętniej kupują internauci w serwisie aukcyjnym. Statystyki Allegro przydadzą się na przykład w dopasowywaniu poszczególnych ofert pod względem czasu zakończenia aukcji.

Dla kogo Statystyki Allegro?

Statystyki Allegro to bardzo ciekawe narzędzie. Sprzedawcy mają dostęp do ładnie podanych informacji, które mogą wykorzystać w celu maksymalizacji sprzedaży swoich produktów i bardziej dopasować się do preferencji kupujących. Dane prezentowane w serwisie przydadzą się także osobom zainteresowanym serwisem aukcyjnym. Trendy pokazują bowiem wszystko to, czego chcielibyśmy się dowiedzieć na temat preferencji zakupowych konsumentów. Allegro jest przecież platformą, na której funkcjonują nie tylko prywatni sprzedawcy, ale także sklepy internetowe.

statystyki allegro
REKLAMA

Nie ma też obaw o dane dotyczące prywatności - nie dostaniemy statystyk sprzedaży któregoś ze sprzedawców. Prezentowane dane są zbiorem wszystkich informacji z danych kategorii.

Ceny zwykłych sprzedawców mogą odstraszyć, jednak sklepy internetowe, które obracają dużą ilością towarów w obrębie serwisu powinny się zainteresować tym rozwiązaniem. Statystyki Allegro z pewnością będą dla nich użytecznym narzędziem w sprzedaży.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA