REKLAMA

ShutterGuides – przewodnik turystyczny? Serwis ze zdjęciami? Oba na raz!

Jeśli interesujecie się fotografią to ShutterGuides jest stworzony właśnie dla Was. Jeśli oglądając zdjęcia wykonane przez inne osoby zastanawiasz się, gdzie zostało ono wykonane, to dzięki ShutterGuides odkryjesz te miejsca.

29.03.2013 15.49
ShutterGuides – przewodnik turystyczny? Serwis ze zdjęciami? Oba na raz!
REKLAMA
REKLAMA

ShutterGuides to internetowy przewodnik dla wszystkich pasjonatów fotografii. Powstały niedawno startup jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno do planowania wycieczki z aparatem, jak i już na miejscu, gdyż oferuje dobrze działającą wersję mobilną przeznaczoną dla smartfonów oraz tabletów.

Pierwszą funkcję, jaką spełnia ShutterGuides jest miejsce, w którym można się dzielić swoimi zdjęciami. Niby nic odkrywczego i nowego, jednak w tym przypadku zdjęcia są tylko pretekstem do ukazania miejsc wartych odwiedzenia, czy też uwiecznienia na naszych fotografiach. ShutterGuides to miejsce, w którym, o ile nie na pierwszym miejscu, stawia się miejsce wykonania zdjęć.

Odwiedzając ten startup dostajemy dostęp listy miejsc szczególnie atrakcyjnych dla osób wykonujących zdjęcia. Każda kolekcja zdjęć poświęcona danemu miejscu posiada dokładną lokalizację, gdzie dane zdjęcie zostało wykonane. Na stronie otrzymamy również informacje na temat daty wykonania zdjęcia i podstawowych parametrów dotyczących ustawień aparatu odczytanych z danych EXIF. Każde miejsce możemy dodać do ulubionych, ocenić w skali od 1-5 oraz udostępnić w innych sieciach społecznościowych. Zdjęcia możemy również przeglądać przy wykorzystaniu tagów opisujących daną lokalizację i komentować je.  Jeśli planujemy odwiedzić dane miejsce przydać się może prognoza pogody na najbliższe 4 dni oraz informacje o wschodzie i zachodzie słońca. Czego można chcieć więcej? Może tylko, by zapierające dech w piersiach miejsca były dla nas bardziej dostępne.

W serwisie tym, co prawda, zdjęcia nie pojawiają się każdego tygodnia czy nawet miesiąca, jednak te, które są w nim już obecne prezentują naprawdę ciekawe miejsca. Obecnie w odniesieniu do Polski w serwisie znajdują się zdjęcia pochodzące z Warszawy. Jednak każdy internauta może dodać nowe.

REKLAMA

Wszystko odbywa się bardzo prosty sposób. Zdjęcia, które umieścimy w serwisie wybieramy z Flickra lub Google+ (dawniejszej Picassy). Następnie na mapie oznaczamy dokładne miejsce, w którym je wykonaliśmy lub też, jeśli zdjęcie posiada dane GPS, samo zostanie umieszczone na mapie. W kolejnych krokach pozostaje jedynie opisać zdjecia i lokalizację, dzieląc się np. przydatnymi dla odwiedzających to miejsce informacjami.

Oczywiście z serwisu korzystać mogą wszyscy, nie tylko osoby zajmujące się fotografią. Co cieszy to fakt, że serwis posiada bardzo dobrze działającą stronę mobilną, która na HTC One X oraz mobilnej wersji przeglądarki Firefox nie sprawiła problemów podczas używania. Jednym słowem jest to bardzo ciekawy i dobrze zrealizowany projekt. Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie z niego korzystało, a co za tym idzie baza miejsc będzie się powiększała. ShutterGuides to wart polecenia wszystkim przewodnik fotograficzny, ale również i turystyczny.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA