REKLAMA

Samsung potwierdza, że pracuje nad inteligentnym zegarkiem

Smartfony to za mało dla obecnych gigantów na rynku urządzeń mobilnych. Tak jednym zdaniem można byłoby podsumować wypowiedź Lee Young Hee, wiceprezesa Samsunga odpowiedzialnego za działkę smartfonów oraz tabletów, który potwierdza prowadzone prace nad inteligentnym zegarkiem. Wizja przyszłości według Google w najbliższych latach to Google Glass. Samsung zaproponuje najprawdopodobniej zintegrowany z aplikacjami producenta zegarek mogący zastępować w dużej mierze smartfona. Natomiast Apple tradycyjnie ma na to wszystko patenty.

19.03.2013 10.34
Samsung potwierdza, że pracuje nad inteligentnym zegarkiem
REKLAMA
REKLAMA

Lee Young Hee w wywiadzie zdradził, że Samsung od dawna pracuje nad inteligentnym zegarkiem. Patrząc na takie urządzenie w perspektywie niezliczonej ilości aplikacji zaprezentowanych przy premierze Samsunga Galaxy S4 to powiązanie, w szczególności tych monitorujących kondycję naszego organizmu oraz jego wydolność, nie musi być wcale takim złym pomysłem.

Pójście w kierunku produkcji zegarków może być również na tę chwilę jedyna droga, by ożywić portfolio firmy obfitujące w niemal do złudzenia podobne smartfony. Cykl prezentacji flagowych modeli smartfonów uległ skróceniu już poniżej jednego roku. Niewykluczone, że to właśnie przy okazji premiery Galaxy S V czy S 5 pojawiłby się zegarek, który skupiłby uwagę mediów tworząc wrażenie, że coś się dzieje w biznesie mobilnym koreańskiej firmy. Dla wielu osób byłby to też znak, że Samsung zaczyna poważnie myśleć o stworzeniu własnego „ekosystemu” z prawdziwego zdarzenia. Nie jestem wielkim fanem tego stwierdzenia, ale niewykluczone, że w takim kontekście będą pokazywane wszelkie produkty koreańskiej firmy.

To właśnie na ruch ze strony Apple czeka większość osób. Prezentacja przez amerykańską firmę nowej linii produktu byłaby odebrana przez rynek jako komenda do „Do ataku!”. Oczy całego świata skupione są na tym, co zrobi Apple. Jeżeli zaprezentuje iWatch, to wiele osób od razu uzna to za dobrą kartę dla tego typu urządzeń, gdyż wiele osób uznaje firmę za wyrocznię w kwestii tego, w jakim kierunku ma iść świat elektroniki użytkowej.

Czy jednak po trochę niechcianym sukcesie iPoda nano jako zegarka, Apple będzie chciało zaprezentować iWatch? To jedna z tych zagadek, na które niewiele osób zna odpowiedź. Nie ulega jednak wątpliwości, że tak jak w wielu tego typu przypadkach firma posiada odpowiedni patent by stworzyć zegarek lub opaskę z elastycznym wyświetlaczem. Zresztą Apple patentami stoi i posiada również taki, przy użyciu którego może powalczyć z wizją przyszłości prezentowaną przez Google Glass.

iwatch-580×299

O ile w przypadku Google Glass to urzeczywistnienie pewnej wizji przyszłości prezentowanej w Google, tak w przypadku zegarków prezentowanych przez różne firmy może to być szukanie kolejnego przyczółku dla swoich biznesów. Chociaż ani Apple ani Samsung nie mogą narzekać na zyski osiągane w ostatnim czasie, to tego typu urządzenia jak zegarki mogą być kolejną żyłą złota. Google Glass jest czymś dla geeków, pasjonatów żyjących w trochę innym świecie niż reszta społeczeństwa. Tak, inteligentne zegarki sprzęgnięte z naszymi smartfonami to oferta dla Kowalskiego i to już dzisiaj. O ile wysoka cena nie wprowadzi wszystkich w osłupienie to urządzenia takie mogą odnieść spory sukces. Oczywiście o ile uda się wmówić ludziom, że tego potrzebują.

REKLAMA

Mówienie o przyszłości zawsze jest obarczone dużym ryzykiem błędu, ale jestem przekonany, że jeśli coś naprawdę ma zdobyć sporą popularność to będą to zegarki, a nie okulary od Google’a. Przyszłość należeć będzie do zegarków? Czas pokaże.

photo credit: GollyGforce via photopin cc

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA