REKLAMA

Office 365 przez 6 miesięcy za darmo dla studentów!

Microsoft uruchomił nową kampanię promocyjną w celu zainteresowania studentów pakietem Office 365 University. Otrzymają oni możliwość darmowego korzystania z pakietu przez sześć miesięcy oraz dodatkowe 20 GB pojemności w usłudze SkyDrive.

11.03.2013 20.51
Office 365 przez 6 miesięcy za darmo dla studentów!
REKLAMA

Microsoft oferuje studentom dobre warunki – za 80 dolarów uzyskają oni dostęp do usługi na okres czterech lat z poziomu dwóch urządzeń. Jednorazowo można przedłużyć umowę, stąd teoretycznie można otrzymać dostęp  na 8 lat za zaledwie 160 dolarów. Mało, dużo? Teraz studenci przed zakupem mogą testować usługę za darmo nawet przez sześć miesięcy!

REKLAMA

Kampania promująca pakiet Office w obrębie przeglądarki ma na celu uświadomienie studentom korzyści płynące z korzystania z samej usługi oraz dysku w chmurze SkyDrive. Office 365 wygodnie obsługuje się za pomocą tabletu, co może stanowić kolejny atut. Przede wszystkim jednak, studenci otrzymują wygodne narzędzie do pracy nad wspólnymi projektami. Dobrym zobrazowaniem korzyści jest poniższa reklama.

Każdy ze studentów może otrzymać 3-miesięczny, darmowy dostęp do usługi za pomocą formularza na stronie. Okres ten można dwukrotnie przedłużyć dzieląc się oferta ze swoimi znajomymi na Facebooku. Zapewne usunięcie postu nie poskutkuje przerwaniem trwania dodatkowego okresu, nie musimy się martwić o zaśmiecanie News Feeda znajomym. Można mieć więc niemal za darmo pakiet Office 365 przez 6 miesięcy.

Sześć miesięcy to okres, podczas którego można przyzwyczaić się do korzystania z nowego Office’a nie chcąc potem wracać do stacjonarnej wersji. Dodatkowe 20 GB pojemności na dysku SkyDrive również może skusić niejednego, potencjalnego studenta (dla porównania, 7 GB na starcie dla każdego nowego użytkownika). Nie wszystkim będzie się jednak dane cieszyć promocją Microfostu.

Każdy student posiadający skrzynkę w domenie .edu może zarejestrować się w programie już teraz. Niestety, nie każda uczelnia w Polsce udostępnia taką możliwość. Znacznie wygodniej byłoby udostępnić usługę poprzez MSDN AA, aniżeli poprzez osobną podstronę – skorzystałoby więcej studentów. W tej sytuacji, będą to osoby wybrane.

Mam nadzieję, że kwestia ta zostanie rozwiązana. Wiele uczelni oferuje dostęp do darmowego oprogramowania w ramach projektu MSDN AA, w tym również elementów pakietu Office, takich jak Access czy Project. Dziwnym posunięciem byłoby niedanie możliwości wszystkim studentom wypróbowania internetowego Office'a.

REKLAMA

Na wieść o kampanii dotyczącej promowania Office'a 365 wśród studentów bardzo się ucieszyłem - nie miałem okazji jeszcze przetestować tej usługi, a możliwość sześciomiesięcznego obcowania z nią bez żadnych zobowiązań była dla mnie kusząca. Niestety, z tego co się orientuję, moja uczelnia nie oferuje możliwości założenia skrzynki z domeną .edu (chociaż jeszcze to zweryfikuję). Pech - akurat rozpoczęliśmy prace nad projektem w trzyosobowej grupie, jednak ze względu na niestacjonarny tryb studiów ciężko będzie się zorganizować i wykonać go stacjonarnie. Office 365 okazałby się nieodzownym narzędziem, które mógłbym sprawdzić w praktyce. W ramach projektu MSDN AA pozycję Office'a 365 znalazłem, jednak w cenie 79 €. A szkoda.

Studenci - czy Wy możecie wziąć udział w projekcie?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA