Bezstronnie Polecamy: Aplikacje dla każdego podróżnika

Lokowanie produktu

Nawet do weekendu spędzonego w jednej z europejskich stolic należy się odpowiednio przygotować. W dzisiejszym wpisie z cyklu Bezstronnie Polecamy Karol i Włodek z ekipy lekkostronniczy.tv przedstawią trzy aplikacje niezbędne dla każdego podróżnika. Bądźcie czujni, bo komisarz Straßenwosen wraca w wielkim stylu!

18.03.2013 16.23
Bezstronnie Polecamy: Aplikacje dla każdego podróżnika

Jeszcze przed wyjazdem zagranicę warto doszlifować znajomość języka angielskiego, bez której trudno sobie wyobrazić zwiedzanie świata. W tym celu wystarczy zainstalować w Nokii Lumia aplikację mobilną „Angielski”. Program umożliwia naukę języka angielskiego przy pomocy metod zapamiętywania obrazkowego. Każda osoba znajdzie zadania oraz ćwiczenia dopasowane do swojego poziomu, gdyż “Angielski” umożliwia wybranie spośród wielu poziomów nauczania od A1 do C2. Swoje postępy w zdobywaniu wiedzy możemy śledzić na bieżąco dzięki gromadzonym przez aplikację statystykom. Wszystko co trzeba zrobić, by szlifować swoją znajomość języka angielskiego to wybrać interesujący nas zestaw ćwiczeń na odpowiednim poziomie i rozpocząć naukę. Po każdym przerobionym zbiorze słówek czeka nas mała powtórka.

Jeśli już popracowaliśmy nad naszą znajomością języka angielskiego, wtedy warto zaplanować wyjazd. W tym przypadku nieocenioną pomocą będzie aplikacja Skyscanner. To wyszukiwarka połączeń lotniczych, w której bazie znajdują się połączenia ponad tysiąca linii lotniczych. Aplikacja ta to nie tylko wyszukiwarka połączeń lotniczych. To również porównywarka cen oraz narzędzie, dzięki któremu możemy znaleźć najlepsze promocje cenowe. Gdy zdecydujemy się na którąś z promocyjnych ofert, aplikacja połączy nas z linią lotniczą lub biurem podróży, gdzie będziemy mogli zarezerwować bilet. Mając w Lumii Skyscanner możemy nie tylko zaoszczędzić czas, który poświęcilibyśmy na przeglądanie ofert linii lotniczych, ale także oszczędzamy także realne pieniądze.

Komisarz Straßenwosen na tropie kolejnej zbrodni! Gdy znajdziemy się już w obcym kraju i nie znamy znaczenia niektórych słów lub tak jak komisarz Straßenwosen znajdziemy zagadkowy trop w śledztwie konieczna nam będzie pomoc aplikacji Translator. Ten elektroniczny słownik oraz tłumacz pozwoli w szybki i łatwy sposób przetłumaczyć poszczególne słówka lub całe zwroty. Co istotne, aplikacja pozwala na tradycyjne wprowadzenie tekstu do tłumaczenia za pomocą wirtualnej klawiatury, ale pozwala również nagrywać wypowiedzi w celu rozpoznania mowy i jej przetłumaczenia. Możliwe jest również przetłumaczenie tekstu, który przy pomocy kamery aparatu uwiecznimy na zdjęciu. Translator może czasem być naszą ostatnią deską ratunku podczas wiosennych i wakacyjnych wyjazdów, dlatego warto go zawsze mieć zainstalowanego w smartfonie Nokia Lumia.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu