REKLAMA

Nieczyste zagrywki NC+

Tekst ukazał się pierwotnie na Blog Forum Spider's Web.

26.03.2013 09.20
Nieczyste zagrywki NC+
REKLAMA

Od kilku dni w sieci trwa gigantyczna zadyma nad ofertą nowej platformy satelitarnej NC+. Trzymałem się od tego z daleka. Takie prawo przedsiębiorcy by stworzyć ofertę wedle swojego widzimisię. Niestety wszystko zmienił wczorajszy list...

REKLAMA

Od wczoraj abonenci telewizji N dostają listy o PRZYMUSOWEJ migracji do oferty NC+, w których roi się od nieczystych zagrywek. Oto kilka pułapek jakie przygotowano:

1) Automatyczna migracja od 01.05.2013 r. na wyższy pakiet oraz z oferty telewizji N do oferty NC+ (różne kanały i sposób pakietowania). Jest to o tyle śmieszne iż podpisałem niecały miesiąc temu dobra ofertę z telewizją N. Okazało się iż operator MA W NOSIE SWOJE ZOBOWIĄZANIE i umowę i jednostronnie w ciągu miesiąca zmienia jej warunki. W moim przypadku za gorsza ofertę mam płacić 179zł zamiast 149zł;

2) Migracja następuje automatycznie z dniem 1 maja gdy abonent NIE ZAREAGUJE na list zwykły. Nie wiem jak UOKiK ma to tolerować. Wyobrażacie sobie iż dostajecie list zwykły, nawet nie polecony od swojego operatora iż za miesiąc mnożymy cenę razy dwa. To jest skandal.

3) Brak "działania" ze strony abonenta wiąże się z nowym 18-miesięcznym cyrografem. Nie dość, że mamy podwyżkę w moim przypadku o 20% to jeszcze umowę terminową na 18 miesięcy i to mimo iż dekoder i karta zostają. Ktoś chce mnie okraść na 3222zł. Tyle będzie kosztować ZAGAPIENIE się abonenta.

4) Terminy istotne dla naszej umowy są napisane w liście słownie "dziewiętnasty kwietnia br" "pierwszy maja br." co jest niewidoczne w tekście na pierwszy rzut oka. Bardzo wielu abonentów przegapi terminy. 3222zł dla NC+ będzie się należeć . Używanie terminów zapisanych słownie to jest klasyczne wykorzystanie tekstu do wprowadzenia w błąd lub zagapienia i NIE JEST TO PRZYPADKOWE.

5) Sprytna gra w postaci dodania paczki Canal+ w promocyjnym okresie do 1 maja. Gdy kanały znikną TY ABONENCIE zostaniesz z umową na droższy pakiet i 18 miesięcznym cyrografem (Istotne dla posiadaczy Silver i Gold).

6) Gdy zadzwoni telefon z NC+ i zgodzicie się na migracje NIE OBOWIĄZUJE 10-dniowa rezygnacja z umowy. Ba, zdarzają się przypadki, iż zgodę na migrację może wyrazić DZIECKO lub inny domownik, istnieje opisany przypadek na forum NC+ iz zgodę wyraziła żona mimo iz umowa jest na mężczyznę. Oznacza to 18 miesięczny cyrograf do 3222zł bez prawa rezygnacji..... lub sąd.

Postępowanie NC+ śmiało można nazwać skandalem przy którym Pobieraczek to malutki gracz, bo tam chociaż wymagano przystąpienia świadomego.

REKLAMA

Tutaj zaś mamy do czynienia z sytuacją, w której dostajecie przesyłkę reklamowa w której napisano iż jeśli mnie wyrzucisz, to płacisz 179zł przez 18 miesięcy, no ale ewentualnie możesz w 3 tygodnie wysłać nam poleconym z potwierdzeniem odbioru, że się nie zgadzasz. Opłaty aktywacyjnej nie zwracamy choćbyś podpisał umowę miesiąc temu a my ci zmieniamy warunki.

Koszt zwrotu dekodera ponosisz oczywiście sam. Na dodatek my będziemy cie nękać i mamić byś przez telefon z migrował bez prawa odwołania "aneksu". Do aneksowania NIE POTRZEBA zaś ani PIN ani numeru umowy.... wystarczy złapać nieświadomą babcię czy dziecko.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA