REKLAMA

Miłośnicy jabłek staną na Polach Sprawiedliwości

League of Legends po ubiciu bestiariusza wrogów, ogromie zniszczonych wież i całej masie użytych zaklęć w końcu trafia na komputery z systemem Mac OS X.

04.03.2013 18.27
League_of_Legends mac os x
REKLAMA
REKLAMA

Popularna gra League of Legends wydana została w październiku 2009 roku na komputery PC i od tego czasu niezaprzeczalnie znajduje się na szczycie sieciowych rozgrywek. Przez 13 miesięcy Riot Games współpracowało z TransGaming, by udostępnić graczom klienta gry dla komputerów z jabłuszkiem. Trwały beta-testy, jednak ostatecznie wsparcie dla testowego klienta tej platformy zostało wyłączone 6 września 2011 roku. Nie mówiło się jednak o całkowitej rezygnacji z projektu. W piątek, czyli początkiem marca, najpopularniejsza gra z gatunku MOBA doczekała się oficjalnego klienta (choć w wersji open beta) dla komputerów Macintosh.

„Natywne wsparcie dla komputerów Apple było dla nas dużym celem. Teraz możemy dać graczom te same emocje niezależnie od stosowanego systemu operacyjnego. Klient gry dla Macintoshów działa tak samo, jak ten obecny już dla systemów Windows. Oznacza to, że użytkownik otrzyma te same korzyści wliczając poprawki oraz aktualizacje.” mówią twórcy gry.

W ubiegłym miesiącu użytkownicy komputerów Apple’a mogli przetestować grę na osobnych serwerach.

Według statystyk producenta gry, Riot Games, w Leauge of Legends dziennie gra 12 milionów użytkowników, miesięcznie jest to wartość 32 milionów graczy.

Czy oznacza to unifikację platform, jeżeli chodzi o gamingowe tytuły? W marcu 2010 roku Steam otworzył się na komputery Apple’a, niedawno zagościł także na Linuxie (niestety z marnymi, jak na chwilę obecną, tytułami). Na makach w obrębie platformy Steam można zagrać w takie tytuły jak Cywilizacja z numerem piątym, Counter Strike: Global Offensive czy Borderlands 2. Jest więc przy czym popsuć wzrok, choć ciężko nazywać się rozpieszczonym w kategorii katalogu gier.

Linuksowy Steam pozwala na uruchomienie Serious Sama 3: BFE czy Counter Strike’a… Source. I to w zasadzie na tyle. Jest to niewielka część wartości, którą można zobaczyć na windowsowej wersji, jednak z pewnością jest to jakiś postęp w porównaniu do tytułów obecnych na starcie.

League of Legends z klientem dla komputerów z systemami operacyjnymi Mac OS X jest z pewnością dużym krokiem do przodu. Nie wiem, jak wielu użytkowników zyska Riot Games dodając maka do obsługiwanych platform, zabieg ten jednak z pewnością opłaci się użytkownikom. Nie wydaje mi się, by linuksowe dystrybucje doczekały się grywalnych, sieciowych tytułów, jednak środowisko Mac OS X jak najbardziej może być platformą do wirtualnych rozgrywek.

REKLAMA

Źródło: Gamespot

// // // // // // // // // // // //

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA