ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

LTE na kartę od Plusa. Sensowna oferta?

Plus rozwija swoją ofertę mobilnego internetu. Tym razem ucieszą się wszyscy zainteresowani internetem na kartę. Od dziś można kupić karty SIM obsługujące łączność LTE bez konieczności podpisywania umowy i wiązania się z operatorem abonamentem.

25.03.2013 18.15
LTE na kartę od Plusa. Sensowna oferta?
REKLAMA

Wśród czterech głównych operatorów telefonii komórkowej w Polsce tylko Plus oferuje łączność LTE. Dzięki temu może szczycić się bardzo wysoką prędkością transferu w porównaniu do konkurencji - oczywiście w miejscach objętych zasięgiem LTE. Do tej pory skorzystać z oferty można było jedynie poprzez podpisanie z operatorem długookresowej umowy. Za dwa dni się to zmieni, a do sprzedaży trafią startery, które pozwolą na wykorzystanie dużej szybkości przesyłu danych w kompatybilnych urządzeniach klientom prepaid.

REKLAMA

Aby skorzystać z możliwości jakie niesie LTE trzeba wyposażyć się w odpowiednie urządzenie, ponieważ potrzeba osobnego modułu komunikacyjnego obsługującego ten standard. Plus reklamuje swój internet jako przeznaczony “do laptopa i tabletu”. Z urządzeń mobilnych w Polsce LTE oferują chociażby wybrane tablety Samsunga, a od niedawna iPady od Apple. Z tego co wiem, to smartfony iPhone czekają jeszcze na aktualizację oprogramowania. Oprócz tego można skorzystać z urządzenia MiFi lub po prostu klasycznego modemu na USB przystosowanego do wysokich prędkości.

plus-lte-modemy

Plus oferuje możliwość zakupu od razu wraz z kartą SIM dwóch modemów. Jednym z nich jest ZTE MF699, ale ten model nie pozwoli w pełni wykorzystać potencjału LTE (oferuje szybkość transferu do zaledwie 21 Mb/s). Znacznie ciekawszy i sensowniejszy wydaje się w tym momencie zakup oferowanego modelu ZTE MF821, który pozwoli w sprzyjających warunkach uzyskać nawet prędkość do 100 Mb/s. Zestawy te kosztują odpowiednio 119zł i 349zł. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić samą kartę SIM i wyposażyć się w urządzenie we własnym zakresie.

Jeśli chodzi o ceny nie jest źle. Po doładowaniu konta kwotą 100zł użytkownik dostaje łącznie 15 GB do wykorzystania na 4 miesiące. Na podany pakiet danych składa się przyznany bonus oraz środki zgromadzone na koncie, biorąc pod uwagę cenę 1gr / 300 kb. Odpowiednio mniejsze kwoty doładowania dają krótszą ważność konta i mniej danych:

  • 10zł - 300 MB - 7 dni

  • 20zł - 1,3 GB - 14 dni

  • 30zł - 2 GB - 30 dni

  • 50zł - 5,5 GB - 60 dni

  • 75zł - 8,5 GB - 90 dni

  • 100zł - 15 GB - 120 dni

Doładowanie 150zł wydłuża ważność konta do 150 dni i daje dodatkowy bonus 30zł do wykorzystania na wszystkie usługi. Minuta połączenia kosztuje 29 groszy, a SMSy i MMSy odpowiednio 19 i 40 groszy. Uwaga! Ważności bonusowego pakietu nie da się przedłużyć kolejnym doładowaniem, a niewykorzystane środki po upływie czasu przepadają.

Wiele obaw budzi zestawienie ze sobą szybkiej łączności wraz z nadal niewielkimi limitami transferu. Dlatego tutaj Plus wabi klientów “nocnym transferem” który pozwoli na pobieranie dużych ilości danych w, jak nazwa wskazuje, godzinach nocnych - 50 dodatkowych GB do wykorzystania między godzinami 01:00 a 7:00. Z pewnością ta oferta zainteresuje wiele osób, zwłaszcza korzystających z internetu w komputerze.

plus-lte-nocyn-transfer

Na koniec niestety gorsza wiadomość. Dostęp do LTE będzie aktywowany automatycznie tylko “do odwołania” a po zakończeniu promocji klienci wybierający ofertę prepaid “Nowy Plus Internet na Kartę” będą musieli do szybkości LTE dopłacić 10 złotych miesięcznie ponad koszty samego transferu. Czy wyższa prędkość biorąc pod uwagę limity danych jest tyle warta? To już każdy musi ocenić samemu.

Sam testowałem LTE Plusa na terenie Warszawy jeszcze w zeszłym roku. I muszę przyznać, już wtedy szybkość i jakość połączenia mnie bardzo zaskoczyła! Moim urządzeniem dostępowym był modem MiFi Samsunga. Generalnie byłem bardzo zadowolony z jakości usługi, ale mam dla Was jedną poradę dotyczącą wyboru modemu z obsługą LTE: Bardzo ważną funkcją jest możliwość ustawienia “na sztywno” zasięgu 3G. Chociaż moje MiFi Samsunga GT B3800 miało funkcję automatycznego przełączania się, to w kilku miejscach akurat na granicy zasięgu były problemy. Możliwość wyłączenia LTE na żądanie problemy by rozwiązała.

darmowy-lte-plus

Nowa oferta Plusa to wyjście na przeciw oczekiwaniom klientów. Biorąc pod uwagę stale zmniejszające się ceny w ofertach abonamentowych, a co za tym idzie w następnej kolejności w ofertach na kartę, nie zawsze wiązanie się dwu lub trzylenią umową ma sens. Dlatego dobrze, że osoby chcące skorzystać z LTE mają teraz nieco większy wybór.

REKLAMA

Nowe karty dostępne będą już od 27 marca.

źródło: gsmonline.pl

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA