REKLAMA

iMac ma stać czy wisieć? Zastanów się dobrze, masz tylko jedną szansę

Wyobraźcie sobie, że kupujecie samochód. Widzicie w katalogu możliwość kupna tego modelu z oponami zimowymi, oczywiście za dodatkową opłatą. Jednak po wyjeździe z salonu okazuje się, że auto ma opony zimowe, ale po letnich nie zostało ani śladu. Tak działa logika Apple, zwłaszcza jeśli chodzi o kupno najnowszego modelu iMaka.

15.03.2013 10.15
iMac ma stać czy wisieć? Zastanów się dobrze, masz tylko jedną szansę
REKLAMA

Wolisz komputer, który będzie stał na biurku, czy może wiszący na ścianie? Odpowiedź na to pytanie jest względnie łatwa. Co jednak, gdy zmienimy mieszkanie lub biuro i warunki w nim panujące nie pozwolą na używanie komputera naściennego? Użytkownik normalnej maszyny po prostu postawi ją na biurku. Z kolei użytkownik nowego iMaka po prostu usiądzie w kącie i cicho zapłacze jak wszyscy czarnoskórzy kardynałowie po ostatnim konklawe. Przecież miało być tak pięknie…

REKLAMA

Byłem w stanie naprawdę wiele zrozumieć w polityce cenowej Apple, choć i tak wydawała mi się ona tworzona przez kogoś zupełnie oderwanego od rzeczywistości, swoistego Kapelusznika świata marketingu i sprzedaży. Przejściówki za 30 dolarów oferujące coś, co konkurencja ma w standardzie? Żaden problem, zdarza się. Ceny urządzeń oderwane od rzeczywistości. Spokojnie, to Apple, ma do tego prawo. Niestety ostatnie wydarzenia powodują, że zaczynam się zastanawiać, czy ichniejszy Marcowy Zając na pewno zaparzył w imbryku herbatę, a nie inne ciekawe zielsko. Nie, nie napiję się tego, choćby miało ogromny napis „Wypij mnie”. Za mleko i ciastko też podziękuję, odnoszę wrażenie, że i bez tego mam problem ze zmieszczeniem się w swój rozmiar.

iMac

Ale o czym ja to mówiłem… a tak, Apple ostatnio postanowił wprowadzić na rynek nowy model iMaka. Muszę przyznać, że prezentuje się świetnie. Jest piękny, smukły i całkiem wydajny. Miał tylko jedną drobną wadę: nie został wyposażony w uchwyt VESA, który umożliwiłby powieszenie tego komputera na ścianie. Wiele osób pomyślało pewnie, że to dzieło sztuki (naprawdę tak uważam) jest na tyle piękne, że nie można go bezcześcić dodatkowymi otworami lub że tak smukła konstrukcja nie pozwala na bezpieczne powieszenie go na ścianie.

Teraz jednak okazało się, że Apple wprowadził na rynek specjalny model iMaka, który można powiesić na ścianie, oczywiście po dokupieniu odpowiedniego uchwytu. Model taki jest droższy od standardowego o 180 zł. Wydaje się to niezłą ofertą, prawda? Tak by było, gdyby nie fakt, że taki iMac nie został wyposażony w nogę, na której taki komputer można w razie potrzeby postawić na biurku. Tak, taki iMac z powyłamywanymi nogami.

REKLAMA

Szczerze mówiąc nie wiem, co kierowało inżynierami z Cupertino, by stworzyć taki komputer. Jestem przekonany, że dałoby się dodać do niego odczepianą nogę, ale uznano to za niepotrzebne marnotrawienie swoich pieniędzy i czasu. Nie wiem czemu, ale jestem przekonany, że niebawem pojawi się możliwość dokupienia do „wieszanego” komputera nogi lub innego rodzaju podpórki.

Oczywiście w oficjalnym sklepie Apple Store i za dodatkową, wynoszącą kilkaset złotych dopłatą.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA