ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small

Konfiguracja routera nie musi być trudna

Lokowanie produktu

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo małą wagę przywiązuję do jakości sprzętu mobilnego. Mimo że interesowałem się sprzętem, to przez wiele lat byłem przekonany, że router to jedynie skrzynka do propagowania sieci WiFi i jego wydajność czy dodatkowe funkcje nie są niezbędne. Przekonałem się, że to nieprawda, gdy dostałem możliwość skorzystania z routera DIR-865L firmy D-Link.

11.03.2013 15.05
Konfiguracja routera nie musi być trudna

Zawartość pudełka tego sprzętu była standardowa i składała się z samego routera, instrukcji do niego, płytki CD ze sterownikami, zasilacza sieciowego, a także kabla RJ-45, za pomocą którego podłączymy go do komputera. Ja do korzystania z tego urządzenia potrzebowałem dodatkowo wcześniej używanego routera, gdyż Internet jest dostarczany do mnie razem z kablówką. Po prostu nie miałem możliwości podpięcia odpowiedniego przewodu do urządzenia D-Linka. Skutkiem tego była mało estetycznie wyglądająca plątanina kabli. Dlatego jeśli tak jak u mnie, podłączenie Internetu jest niestandardowe, warto zastanowić się, czy warto w ogóle kupować ten sprzęt.

D-Link

Muszę przyznać, że o wiele większą wagę niż do funkcjonalności routera przywiązuje do łatwości jego konfiguracji. Przecież nawet najlepszy sprzęt na nic się nie zda, jeśli nie będę umiał go podłączyć. Okazuje się, że w tym wypadku konfiguracja sprzętu przeszła bezproblemowo. By uruchomić router, musiałem wykonać następujące kroki:

  • Podłączenie routera do zasilania i zainstalowanie sterowników do nich.A
  • Po podłączeniu nowego routera do komputera należy wpisać adres 192.168.0.1
  • Teraz konieczne jest zmienienie adresu routera na inny, na przykład 192.168.0.2 i wyłączenie obsługi serwera DHCP
  • Kabel RJ-45 z poprzedniego routera podłączamy do D-Link DIR-865L, do dowolnego gniazda oznaczonego niż WAN.
  • Wchodzimy na adres 192.168.0.1. Teraz powinno pojawić się okno starego routera. Wyłączamy w nim działanie WiFi, tak, by sieci się nie dublowały.
DIR865LA1Back

Cały proces zajął mi tylko kilka minut i nie sprawił problemu. Muszę przyznać, że byłem tym zaskoczony, bo uważałem konfigurację routera za o wiele bardziej skomplikowany proces. Okazuje się, że może poradzić sobie z nim niemal każdy. Po poprawnym podłączeniu routera do sieci na zieloni powinny świecić się dwie lampki – jedna informuje nas o tym, że router jest włączony, druga, że dostęp do sieci jest bezproblemowy.

To tyle na dzisiaj. Za tydzień pokażę możliwości nowego routera D-Link. Jest na co czekać, gdyż DIR-865L może być zarządzany przez urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android, a oprócz tego wspiera WiFi AC, które jest znacznie szybsze od standardowo używanego WiFi N.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu