REKLAMA

Cyfrowy Polsat przejmuje TV4 i TV6. Solorz robi wiosenne porządki

Cyfrowy Polsat zrobił zakupy, a tak właściwie to Zygmunt Solorz-Żak zrobił wiosenne porządki w swoim portfelu, prawdopodobnie jednocześnie ewakuując się z słonecznego Cypru. Teraz Od lipca TV4 i TV6 staną się własnością spółki Cyfrowy Polsat S.A.

29.03.2013 14.12
Cyfrowy Polsat przejmuje TV4 i TV6. Solorz robi wiosenne porządki
REKLAMA

To nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz kiedy Solorz kupuje sam siebie. Za 99 mln złotych Cyfrowy Polsat kupi spółkę Polskie Media S.A. nadającą TV4 i TV6. Transakcja zostanie sfinalizowana do lipca tego roku, po tym jak zgodę wyda UOKiK. Zakupiona przez Cyfrowy Polsat spółka związana była do tej pory z cypryjskimi spółkami Karswell Limited i Overseas Limited powiązanymi oczywiście z Zygmuntem Solorzem-Żakiem.

REKLAMA
pakiet darmowy cyfrowy Polsat

Jednocześnie grupa Polsat sprzedaje firmie Emitel spółkę RSTV świadczącą usługi transmisji sygnału. RSTV odpowiedzialny do tej pory za transmisje kanałów grupy Polsat trafi do nowego właściciela za 45,6 miliona złotych.

Aby ukazać zawiłość finansów biznesów Polsatu należ zauważyć, że całość środków z sprzedaży RSTV zostanie przeznaczonych na spłatę przez Cyfrowy Polsat części kredytu terminowego zaciągniętego na zakup Telewizji Polsat.

W przypadku zakupu TV4 i TV6 możemy o takim oficjalnym umocnieniu pozycji rynkowej przez Cyfrowy Polsat. Słoneczna stacja posiada 4 kanały z 18 obecnie nadawanych w cyfrowej telewizji naziemnej. Choć oczywiście jest to wzmocnienie głównie na papierze, jednak zapewne przyniesie korzyści finansowe w związku z restrukturyzacją. Widzowie od dawna raczeni są produkcjami Polsatu na antenach TV4 i TV6, natomiast produkcje TV4 i TV6 dostępne są w serwisie ipla itd.

Grupa Polsat w 2012 posiadała 23,5% udział w oglądalności oraz 25,3% rynku reklamy

REKLAMA

Mamy do czynienia z wiosennymi porządkami w portfelu Solorza-Żaka, dla widzów w najbliższym czasie zmiana ta nie powinna być widoczna. W najbliższym czasie raczej nie należy spodziewać się rebrandingu TV4 i TV6 czy większych zmian w ramówce. W przyszłości jednak Polsat może starać się zmienić ofertę kanałów dostępnych w telewizji naziemnej, zależeć to będzie jednak od zgody KRRiT.

Jak widać na rodzimym rynku telewizyjnym dzieje się wiele i to nie tylko w związku z startem nc+. Obok zakupów Polsatu, ciekawą informacją są plany ujawnione przez 4fun Media. Spółka ta poszukuje inwestora lub partnera dla swojej działalności. Ciekawe czy znajdą się chętni na wsparcie 4fun.tv, TV.DISCO i RBL.TV.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA