REKLAMA

Burn Note - bo są takie wiadomości, które po przeczytaniu trzeba spalić

Chcieliście kiedyś wysłać komuś wiadomość w bezpiecznej formie? Niemalże tajny komunikat, który nie powinien zostać przeczytany przez niepowołane osoby? Dzięki Burn Note to możliwe.

29.03.2013 10.30
Burn Note - wiadomości, które po przeczytaniu trzeba spalić
REKLAMA
REKLAMA

Serwis Burn Note istnieje w wersji webowej już od pewnego czasu. W grudniu 2012 został odświeżony, a kilka dni temu doczekał się aplikcji mobilnych.

Usługa ta pozwala na wysyłanie wiadomości do innych użytkowników serwisu lub osób, które nie posiadają jeszcze w Burn Note swojego konta. Wszystko co napiszemy i wyślemy do odbiorcy zostaje na wiele sposobów utajnione.

Przede wszystkim usługa przesyłania danych opiera się na wykorzystaniu szyfrowania SSL. Dodatkowo nasza wiadomość zostaje zasłonięta czarną planszą. Aby ją odczytać musimy kliknąć na tym polu lub przytrzymać palec, jeżeli mówmy o wersji mobilnej.

Dopiero wtedy dookoła kursora lub palca odsłoni się okrąg, który odkryje kawałek tekstu. Wygląda to tak, jakby snop światła latarki w całkowitym mroku. W ten sposób odsłaniamy tylko fragment karteczki z wiadomością. Aby ją przeczytać musimy poruszać kursorem po ekranie.

Po kilkunastu sekundach od odczytania wiadomości karteczka znika i wszystkie ślady po wiadomości są usuwane z serwerów Burn Note. Wiadomość taka jest niemożliwa do odtworzenia poprzez zapisanie jej w formie zaszyfrowanej, a po wyświetleniu usunięcie i nadpisanie samymi zerami.

Co więcej tekst, który jest wyświetlany na karteczkach, zapisywany jest w formie grafiki, a nie znaków, które można zaznaczyć i skopiować. Funkcja Print Screen też na wiele się nie przyda, gdyż odsłoni jedynie mały fragment wiadomości.

REKLAMA

Burn Note jest idealnym rozwiązaniem dla osób flirtujących w pracy, prowadzących podwójne życie lub zajmujących się przygranicznym handlem. Usługa ta na pewno nie zastąpi nikomu głównego komunikatora, ale jest naprawdę ciekawym sposobem na przesłanie tajnych danych.

Usługa działa online na stronie BurnNote.com i jest dostępna jako aplikacja dla urządzeń z systemem iOS lub Android.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA