REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Brawler's Treasure - polska przeglądarkowa gra jakiej jeszcze nie widzieliście

W serwisie Indiegogo pojawił się bardzo ciekawy projekt. Pod nazwą Brawler's Treasure skrywa się rozbudowana przeglądarkowa gra MMORPG, w której będzie można wygrać nie tylko pieniądze, ale również prawdziwe przedmioty z wirtualnego świata. Na zachętę dodam jeszcze tylko, że wszystko przygotowali Polacy.

04.03.2013
20:02
Brawler’s Treasure – polska przeglądarkowa gra jakiej jeszcze nie widzieliście
REKLAMA
REKLAMA

Na Indiegogo można znaleźć bardzo interesujący i ambitny projekt. Brawler's Treasure - Revolution in Online Entertainment - to innowacyjny pomysł na grę przeglądarkową. Twórcy mierzą bardzo wysoko i planują zrobić grę, która nie tylko namiesza na naszym lokalnym rynku, ale również będzie numerem jeden w swojej kategorii na całym świecie.

To co daje do myślenia to bardzo wysoki cel. Brawler's Treasure potrzebuje na start 600 tys. dol. co nie jest małą kwotą. Trzeba jednak wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które obejmuje ten projekt.

A zawiera on w sobie nie tylko stworzenie samej gry, ale również całego ekosystemu skupionego wokół tego tytułu. Gra będzie pozwalała na zarabianie pieniędzy przez graczy. W związku z tym wszystko opiera się na dosyć innowacyjnym modelu biznesowym. Będą dostępne dwa tryby gry: darmowy oraz tryb skarbu. Ten drugi będzie płatny, ale uruchomi możliwość zarabiania pieniędzy wraz z rozwojem naszej postaci. Będziemy mogli brać udział w pojedynkach, które będą nagradzane walutą premium. Jeżeli nasza postać lub jej gildia wygra zgarniamy żywą gotówkę.

Brawler’s Treasure

W trybie darmowym nie będzie reklam, ale będzie też znacznie mniej opcji na rozbudowanie postaci. Twórcy zapowiadają nieliniową fabułę oraz wiele rozbudowanych funkcji, które będą sprawiały, że gra nie będzie nudna i nawet wprawieni gracze zawsze trafią na nowe elementy. Fabuła, zadania i kolejne światy mają być rozwijane wraz z biegiem czasu.

W trybie skarbu będą też elementy przewidziane tylko dla pełnoletnich graczy. W ten sposób, twórcy chcą stworzyć pewną dodatkową wartość dla graczy, którzy zdecydują się na opłacenie abonamentu.

Prawdziwą innowacją będzie możliwość zamówienia przedmiotów z gry. Itemy zostaną wydrukowane, pomalowane i spersonalizowane na życzenie gracza, a następnie wysłane pod wskazany adres. Aby nabyć wyposażenie z gry na własność będzie trzeba zapłacić lub zgarnąć je za osiągnięcia w świecie Brawler's Treasure.

Gra będzie działała w przeglądarce internetowej oraz w aplikacjach na iOS oraz Andoidzie. W przypadku gdy poprzez Indiegogo uda uzbierać się większe kwoty będzie szansa na pojawienie się Brawler's Treasure na innych systemach operacyjnych.

Oprócz oprawy graficznej i silnika gry, który będzie działał “na żywo” i bez przeładowywania kart przeglądarki, twórcy muszą również rozwinąć usługi finansowe. W tym celu powstanie e-portfel, w którym gracze będą gromadzić swoje pieniądze. Aby je wypłacić wystarczy wykonanie przelewu na PayPal, Money Bookers lub jedną z innych wpieranych metod cyfrowej bankowości.

Już na starcie Brawler's Treasure pojawi się na rynku w 11 różnych wersjach językowych, co ma zapewnić twórcom dużą siłę przebicia i możliwość zaistnienia na wielu rynkach jednocześnie.

Początkowo ekipa pod przewodnictwem Patryka Szałachwija szukała inwestora, który byłby w stanie sprostać jej wymaganiom. Niestety mimo stosunkowo dużego zainteresowania potencjalnych inwestorów i wyróżnienia we Wschodniej Sieci Aniołów Biznesu nie udało się podjąć żadnych wiążących decyzji. Dlatego zdecydowano się na wpuszczenie serwisu do platformy crowdfundingowej i próbę pozyskania środków od społeczności.

Przyznam, że gra zapowiada się całkiem dobrze, ale do jego zrealizowania potrzeba naprawdę dużo pieniędzy. Jeżeli zainteresował Was ten projekt koniecznie odwiedźcie tę stronę, gdzie twórcy opisali wszystkie szczegóły.

REKLAMA

// // // // // // // // // // // //

// // // // // // // // // // // //

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA